Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Spišiaci s Nitrou o bronz budú hrať, ale...

Po sobote múdrejší. Či budú hrať Spišiaci aj odvetu s Nitrou doma je zatiaľ otázne aj pre funkcionárov – vľavo Rastislav Javorský. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 8. máj 2013 o 22:00

Zápas o tretie miesto sa nakoniec uskutoční. Funkcionári zo Spiša majú stanovisko Nitry, že zápas sa odohrá.SP. NOVÁ VES. Čudný záver sezóny je v basketbalovej extralige mužov. Po známej kauze semifinálového súboja medzi Nitrou a Interom Bratislava bolo vôbec otázne, či sa zápasy o prvé resp. tretie miesto vôbec odohrajú.

Po vyradení v semifinále s Komárnom majú zverenci trénera Milana Černického veľmi dlhú prestávku. Tú ešte viac narušili udalosti po semifinále Nitranov. Po známej kauze s Rančíkom bolo otázne, či sa o bronz vôbec bude hrať.

„Máme oficiálne stanovisko z Nitry, že hrať sa bude. Pod Zobor v sobotu vycestujeme, no aký to bude zápas, v akej zostave nastúpia domáci a čo sa bude diať, to je pre nás veľkou neznámou,“ priniesol viac svetla do zamotanej situácie ohľadom boja o bronzové medaily šéf správnej rady BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, Rastislav Javorský.

A čo doma v odvete?

Podľa zákulisných rečí, ktoré však nemusia byť vôbec pravdivé a zaručené, Nitra v sobotu nenastúpi. A takýmto spôsobom bude bojkotovať záver sezóny. Do soboty je však ďaleko a všetko sa môže zmeniť.

„Ak by v sobotu na stretnutie doma nenastúpili, nasledovala by kontumácia a boli by sme tretí. Ale už som to raz povedal, že takýto bronz by nás vôbec netešil. Ďalším otáznikom by bolo, čo bude u nás v stredu 15. mája. Všetko je pripravené na zápas s Nitrou. Naši hráči sa normálne pripravujú aj na domácu odvetu. Oveľa múdrejší budeme po sobotňajšom zápase pod Zoborom. Tam sa uvidí, aký bude záver sezóny u nás na Spiši,“ skonštatoval R. Javorský.

Pridal jednu zaujímavosť: „Všetkému, čo sa tu teraz deje, naši hráči Američania vôbec nechápu. Nerozumejú tomu. Oni sa pripravujú na boj o bronz, chcú zabojovať o medaily a nad týmito nezhodami v slovenskom basketbale len nechápavo krútia hlavou.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.