Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Spišiaci prišli, videli a zvíťazili v Prešove

Na nulu. V metropole Šariša Spišiaci ani raz neinkasovali a trikrát sa radovali zo streleného gólu. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 6. dec 2012 o 00:00

Východniarske derby zvládli Spišiaci na jednotku s hviezdičkou.

Potiahli tak víťaznú sériu a tým najlepším spôsobom pozvali fanúšikov na nasledujúce dve domáce stretnutia.

SP. NOVÁ VES. V dvadsiatom šiestom kole po dlhšom čase Novovešťania zbalili svoje hokejové vaky a vybrali sa za troma bodmi do Prešova.

Spišská Nová Ves zvíťazila v metropole Šariša 3:0. Ohlasy na tento majstrák boli zo spišskej strany veľmi pozitívne.

„Bol to dobrý prvoligový hokej. My sme stavili všetko na dobrý kolektívny výkon a zodpovednú hru dozadu. V globále sme mali dobrý pohyb, dobre išiel puk a dôležité bolo, že sme strelili prvý gól. Zlomovým momentom bolo, keď za stavu 1:0 pre nás hrali Prešovčania presilovku piatich proti trom," vrátil sa k vystúpeniu svojich zverencov v Prešove tréner HK Spišská Nová Ves Vladimír Klinga st.

"Ubránili sme to a potom už domáci nenašli recept na našu defenzívu. Pridali sme ešte dva góly a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Chcem chlapcom poďakovať za to, že podali jeden kvalitný kolektívny výkon,“ dodal.

Otec a syn naraz dostali tresty

Ako spomínal tréner Klinga, rozhodujúcim momentom derby zápasu bola presilovka od 28. minúty, keď príliš úzkoprsý hlavný rozhodca vylúčil Vladimíra Klingu mladšieho za faul, plus dostal nepochopiteľných desať minút osobný trest. V rovnakom čase dostal trest aj Vladimír Klinga starší.

„Áno, bolo to tak. Reagujem na rozhodcu, keď cítim krivdu voči chlapcom. Desať sekúnd predtým bol taký zákrok na nášho hráča. Hneď ten istý na druhej strane a ten už bol trestaný. Zhodou okolností chlapci povedali, že Vlado nič nekomentoval. Asi dostal desať minút za to, že ja som kritizoval. Bol som si vedomý, že dostaneme dve minúty, ale rovnako som veril, že túto presilovku ubránime,“ povedal tréner Spišiakov V. Klinga.

„Smutné je to, že potom sa kompenzuje a vylučuje na druhej strane. Tým sa rozhodcovia trochu zosmiešnili, že potom kompenzovali chyby. Je pravdou, že potom Prešovčania faulovali, no nie všetky boli na vylúčenie. Nikdy nechcem, aby rozhodca nám pomáhal, ale zapískal rovinu. Dnes ako keby každý rozhodca mal svoje pravidlá.“

Dvakrát doma

Svoj autobus a hokejový výstroj Novovešťania prevetrali v Prešove a znova budú z nich domasedi. Zajtra hostia doma Liptovský Mikuláš a v nedeľu privítajú nevyspytateľnú Detvu.

„Najťažší zápas je vždy ten najbližší. My to nejako teraz už nerozlišujeme, či prídu Liptáci alebo Detva. Všetci vidíme, že v druhej polovičke súťaže už kvalita rozhoduje v dôležitých momentoch. Liptáci isto stavia na defenzívu, ktorá im u nás už raz vyšla a vyhrali 3:1. Musíme sa snažiť aj my pokračovať v dobrých výkonoch, aby sme potešili divákov a seba,“ skonštatoval tréner Vladimír Klinga st.

Súvisiace články