Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Spišiaci prekvapili vysokým víťazstvom v Haniske

Vysoké víťazstvo. V Haniske sa skončila zlá jarná séria Spišiakov. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 26. apr 2016 o 00:00

Spišiaci položili základ záchrany druhej ligy Východ.

Spišiaci príjemne prekvapili vysokým víťazstvom v Haniske a položili základ záchrany druhej ligy Východ.

SP. NOVÁ VES. Po tretí raz za sebou cestovali futbalisti Spišskej Novej Vsi na ihrisko svojho súpera.

Návrat z Hanisky bol veľmi radostný. Výsledok 5:0 patrí medzi najvýraznejšie v 2. lige Východ z pohľadu nováčika súťaže.

Dvojgólový Lipták

Konečne sa to Spišiakom podarilo. Už dva predchádzajúce majstráky smoliarsky prehrali. Hlavne na ten u susedov v Poprade ešte dlho spomínali. Streleckú smolu pretrhli v Haniske.

„Zápas v Haniske bol z našej strany veľmi vydarený. Od začiatku sme hrali agresívne, mali sme prevahu v strede poľa a snažili sme sa eliminovať silné zbrane domácich. Z každej vážnejšej šance sme strelili gól. Druhý polčas na začiatku sme zaspali, ale domácim sa nepodarilo zdramatizovať priebeh. Po štvrtom góle už bolo definitívne jasné o víťazovi stretnutia,“ povedal po stretnutí dvojgólový strelec Spišiakov Samuel Lipták, pre ktorého to bol asi životný zápas v 2. lige Východ.

„Z gólového pohľadu to bol isto môj najlepší druholigový majstrák. Aj v Poprade sa mi predtým darilo, len chýbal ten gól. Čo je však dôležité – v Haniske sme urobili veľmi dôležitý krok k záchrane.“

Zaplatí do kasy

Dva góly takéhoto mladého hráča isto neostanú bez povšimnutia a Samo Lipták bude musieť prispieť do spoločnej kasy A–mužstva Spišskej Novej Vsi.

„Možno niečo áno. Presne neviem, koľko,“ s úsmevom dodal S. Lipták.

Súvisiace články