Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Spišiaci prehrali aj v rozlúčke

Zlý záver sezóny. Futbalisti Spišskej Novej Vsi nevyhrali ani v poslednom domácom zápase. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 17. jún 2013 o 00:00

Ani v rozlúčkovom zápase Spišiaci nepotešili svojich fanúšikov. Najtesnejším rozdielom podľahli Moldave.SP. NOVÁ VES. Pred dvoma týždňami nezabudnuteľným záverom proti Námestovu a víťazstvom 2:1 futbalisti Spišskej Novej Vsi utiekli hrobárovi z lopaty.

Nasledoval dôležitý súboj vo Vranove, ktorý však po výsledku 0:1 pochoval všetky nádeje Novovešťanov na záchranu. V sobotu sa tak konal v metropole Spiša treťoligový kar.

Pred stretnutím mal tréner FK Spišská Nová Ves Bartolomej Ogurčák veľké problémy so zostavou. Pre karty, zranenia a odchody z kádra dostali v sobotu príležitosť mladíci z dorastu.

V bráne stál skúsený Daniel Tököly a v strede zálohy Radoslav Sirko, všetci ostatní boli mladí hráči. Mladíci nesklamali, ale bolo vidieť, že vo veľkom seniorskom futbale im chýbajú skúseností.

„Veľmi ťažko sa išlo do posledného zápasu sezóny. V obrannej formácii mi chýbali skúsení Sedláček a Zekucia. Očakával som ešte väčšiu bojovnosť a nasadenie, ale skúsenejší súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Bol to zápas o jednom góle a ten strelili hostia,“ skonštatoval po prehre 0:1 kapitán a najstarší domáci hráč FK Spišská Nová Ves brankár Daniel Tököly.

Čakanie, čo bude

Sobotňajšia smutná rozlúčka mala tri menšie pozitíva – bola zadarmo, hrala sa v sobotu a príležitosť dostali dorastenci.

Tou horšou stránkou bolo, že po mnohých rokoch Novovešťania vypadávajú z celoštátnej ligovej súťaže a s najväčšou pravdepodobnosťou budú hrať 4. krajskú ligu.

Len pre zaujímavosť a pamätníkov. Presne na deň pred desiatimi rokmi 15. júna 2003 sa konala na ihrisku v Spišskej Novej Vsi veľká slávnosť postupu, resp. návratu do vtedajšej III. ligy. Po desiatich rokoch sa na tom istom trávniku konal treťoligový kar.

„Už len futbalový zázrak nás môže zachrániť. A ten by bol v podobe, že sa niekto neprihlási, resp. odhlási zo súťaže. Všetko sa ukáže po aktíve a podľa počtu zaslaných prihlášok. Na to sa však až tak veľmi spoliehať nemôžeme, hoci v slovenskom futbale je všetko možné,“ povedal manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

Súvisiace články