Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Spišiaci poškuľujú po posilách z Humenného

Sedem kôl do konca základnej časti. V závere základnej časti by chceli Novovešťania posilniť káder o hráčov z Humenného. Boj o ôsmu play-off priečku je stále otvorený. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 20. jan 2016 o 00:00

Traja králi od Východu by v závere základnej hokejovej časti Spišiakom veľmi pomohli.

Traja králi od Východu by v závere základnej časti Spišiakom veľmi pomohli.

SP. NOVÁ VES. Sedem kôl zostáva do konca základnej časti 1. hokejovej ligy. Osem najlepších tímov postupuje do play–off a Spišská Nová Ves je momentálne na deviatej priečke.

Dobrý zápas v Nových Zámkoch

Na vytúženú ôsmu priečku strácajú Novovešťania štyri body. Po trénerskej výmene si už zverenci Petra Křemena vybojovali prvé víťazstvo nad Humenným a s cieľom bodovať cestovali aj do ďalekých Nových Zámkov, kde prehrali 2:4.

„Bol to vyrovnaný zápas. Posledný gól sme inkasovali pri hre bez brankára. Hrali sme s domácimi vyrovnanú partiu, ale opäť sme doplatili na hlúpe a zbytočné chyby. Mali sme na to, aby sme bodovali. Teraz sa treba sústrediť doma na neľahký súboj s Detvou,“ povedal novic v spišskonovoveskom kádri, mladučký talent Marko Ondov.

Rokovania s Humenným

V utorok bola hlavná téma v hokejovom klube HK Spišská Nová Ves situácia v Humennom a s tým spojené návraty spišskonovoveských odchovancov. Na východe Slovenska pôsobí trojica skúsených hráčov Vartovník – Krempaský – Horváth.

„Pracujeme na tom, ale ešte nie je isté, že Humenné skončilo. Najprv bola informácia o skončení ich pôsobenia v súťaži. Následne sa hovorilo o možnosti, aby súťaž dohrali vždy na ľade súperov. Ale záujem o trio hráčov zo Spiša v službách Humenného z našej strany je,“ povedal riaditeľ HK Spišská Nová Ves Ľubomír Vaic.

V stredu hostia Spišiaci doma v dôležitom zápase tradičného rivala z Detvy.

Súvisiace články