Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Spišiaci ostávajú naďalej druholigoví

Radosť Spišiakov. Najťažší majstrák zvládli. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 16. máj 2016 o 22:00

Po najlepšom výkone sezóny zdolali doma Rimavskú Sobotu a v pohode môžu dohrávať sezónu.

SP. NOVÁ VES. Najťažší zápas sezóny futbalisti Spišskej Novej Vsi zvládli vynikajúco. Tabuľkového suseda z Rimavskej Soboty zdolali presvedčivo 4:0 a v sobotu večer mohli začať oslavovať záchranu v 2. lige Východ.

Perfektný zápas

Museli by sme dlho loviť v pamäti, kedy futbalisti Spišskej Novej Vsi odohrali tak skvelý majstrák. A to na všetkých postoch, každý jeden hráč.

Bezchybný výkon podal brankár Gáborčík, ktorý chytil aj nemožné. To, čo hral v obrane Karol Sedláček, bola jedna futbalová báseň.

Aj keď napríklad Borošovi – Liptákovi nebolo súdené skórovať, bojovali ako draci. Kováč to bezchybne v zálohe dirigoval, Sirko bojoval, Zekucia bola všade a strelil dôležitý gól.

Takto sa hrá so srdcom. Takto sa hrá o záchranu.

„Chlapci si to zaslúžili. V súboji s Rimavskou Sobotou len potvrdili, že do tejto súťaže patríme. V ostatných zápasoch išli o súperovi dobré chýry. Zaslúžene sme zvíťazili. Výsledok hovorí jednoznačnou rečou, ale hra bola iná. Prvý polčas bol otvorený. Všetko opadlo po druhom góle a potom už bolo na ihrisku len jedno mužstvo,“ povedal po vydarenom stretnutí tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Trénerova katastrofa

Z Rimavskej Soboty mali Novovešťania veľké obavy. V predchádzajúcich majstrákoch ukazovali, že boj o druhú ligu nevzdávajú. Aj prvý polčas na Spiši hrali vyrovnanú partiu, ale po druhom resp. treťom góle „odišli“.

„Katastrofa. Jedným slovom katastrofa,“ nechápavo krútil hlavou tréner Rimavskej Soboty Vladimír Goffa a pokračoval: „Katastrofálny výkon v obrane. Katastrofálny výkon v gólových zakončeniach. Mali sme šesť gólových šancí a nič z toho. Spišiaci využili všetko, čo sa dalo. To sa nedá porovnať s výkonmi z predchádzajúcich kôl. Pritom sme nerobili žiadne zmeny v zostave, ani tréningovom procese.“

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.