Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Spišiaci odvrátili prvý mečbal

SITA|Publikované 10. máj 2009 o 22:00

Basketbalisti HBK Prievidza nevyužili prvú možnosť na získanie bronzových medailí, keď vo včerajšom treťom stretnutí play-off o 3. miesto prehrali so Spišskou Novou Vsou na domácej palubovke 74:84.

PRIEVIDZA. "Baníci" sú naďalej vo výhode, keďže v sérii vyhrávajú 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe vo štvrtok o 18. hod. na Spiši.

O 3. miesto: Prievidza - Sp. N. Ves 74:84 (28:34)

Spočiatku sa prísne bránilo, body nepribúdali najmä domácemu tímu. Aj v druhej štvrtine mali lepší štart Spišiaci a v 17. min viedli najvyšším, 13-bodovým rozdielom (31:18). Po zmene strán ponúkla efektívnejšiu hru Prievidza - v 26. min. vyrovnala na 43:43 a o tri minúty neskôr sa už ujala vedenia. Záverečné dejstvo bolo bojom o každú loptu, presnejšiu streleckú mušku však mali Spišiaci, ktorým sa podarilo odvrátiť prvý "bronzový" mečbal Hornonitranov.

Najviac bodov: Ridzoň 22, Bosák 16, Szalay 15 - Madaj 30, Avalič 22, Nuber 18. TH: 21/16 - 31/25, fauly: 20 - 21, trojky: 8 - 8, rozhodovali: Sudek, Zubák a Karniš, 2 000 divákov. Stav série: 2:1.

FINÁLE: Pezinok - Nitra 99:86 - stav série 2:1. Najviac bodov: Houston 41, L. Williams a Mičuda po 18 - Červenka 16, Lawrence 14.