Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Spišiaci naložili Prievidzi sedem kúskov a idú sa baliť

Strelecké hody. Proti Prievidzi si Spišiaci s chuťou zastrieľali a gólový kolotoč sa zastavil na čísle sedem. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 28. nov 2013 o 23:00

Šesť zápasov za sebou doma a bez jedinej prehry.SP. NOVÁ VES. Na víťaznej vlne sa nesú hokejisti Spišskej Novej Vsi. Celý október hrali vonku a teraz mali šnúru šiestich zápasov doma. Len v jednom z nich proti húževnatej Detve stratili body po remíze, ale na nájazdy zvíťazili.

Posledným majstrákom z dlhej série bol súboj s tabuľkovým susedom z Prievidze. Tá vzbudzovala rešpekt, no už pri rozcvičke pred zápasom bolo vidieť, že hostia prišli s okliešteným kádrom.

Aj tak v prvej tretine hrali viac než vyrovnanú partiu. Mali niekoľko gólových šancí, za ktoré potom pykali v závere prvej tretiny, keď za 34. sekúnd inkasovali dva góly.

„Aj keď výsledok 7:0 hovorí jasnou rečou, nebol som spokojný s hrou. Boli tam fázy, kedy sme boli lepším tímom. Úvod sme mali zlý. Toľko priestoru, aký sme dávali Prievidzi, to by sa nám proti lepšiemu súperovi veľmi vypomstilo. Pomohli nám dva rýchle góly za sebou v závere prvej tretiny. Celú sériu sme ukončili víťazstvom, zo šiestich zápasov sme získali 17 bodov a môžem len vysloviť spokojnosť,“ povedal po zápase s Prievidzou tréner HK Spišská Nová Ves Peter Křemen.

Sedem pozdravov do hľadiska

Celú sezónu sa hovorí o tom, že streda je zlý deň na prvoligový hokej. Navyše hokejisti mali priamu konkurenciu s extraligovým mužským basketbalom. Aj tak bola návšteva 450 divákov solídna.

Po dvoch tretinách viedli Spišiaci 6:0, a tak si v ďalšom priebehu pripravili zopár útočných akcií, ktoré akoby chceli venovať divákov.

Už predtým všetkých šesť gólov bolo vydarených, ale Novovešťania chceli pridať niečo navyše. Obzvlášť útočný trojzáprah Smotrila – Koky – Škovira sa pohrával so súperom ako mačka s myšou.

„Bolo to jednoznačné. Prievidza prišla s dvoma päťkami. Nestačili korčuliarsky a pre nás to bolo dôležité víťazstvo, hoci po výsledku 7:0 to až tak nevyzeralo. Aj svojou hrou chceme divákov prilákať. Škoda hlavne bolo tej akcie, kedy Miro Škovira mieril do žrde. Toto boli akcie na potešenie divákov,“ uviedol hráč HK Spišská Nová Ves Richard Smotrila.

V piatok čakajú na Spišiakov dva náročné úlohy. Tou prvou je zbalenie výstroja na zápas, lebo cestujú do Považskej Bystrice. Tou druhou úlohou je plný bodový zisk z Považia.

„Takú dlhú domácu sériu som ešte nezažil. Hádam do Považskej Bystrice nič nezabudneme, dôjdeme tam dobre zbalení a so sebou si odnesieme všetky,“ s úsmevom dodal útočník Spišiakov Richard Smotrila.

Následne Spišiaci hrajú doma v utorok v televíznom zápase proti Topoľčanom.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.