Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Spišiaci majú len polovičný vianočný darček

Zlom v druhom polčase. Proti Nitre odohrali Spišiaci veľmi kvalitný zápas. Hlavne v prvom polčase hrali domáci veľmi dobre. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 22. dec 2013 o 23:00

S Nitrou dokázali Spišiaci držať krok len v prvom polčase.

SP. NOVÁ VES. V netradičnom čase o pätnástej hodine v sobotu hostili basketbalisti Spišskej Novej Vsi odvekého rivala z Nitry.

Predzápasové prognózy jasne hovorili v prospech hráčov spod Zobora, no domáci diváci sa nestačili čudovať.

Po prvom polčase po výbornom výkone viedli Novovešťania 39:37.

Po polčase viedli

Darček v podobe víťazstvá mal len polčasové trvanie. Po zmene strán bolo otázne, či hlavne základná päťka domácich dokáže držať krok so silnou Nitrou. Hneď v úvode druhého polčasu hostia udreli, otočili skóre a s prehľadom kontrolovali výsledok až na konečných 69:78.

„Po polčase nám Nitra začala dávať ľahké koše a vychádzali im trojkové pokusy. Kým sme vládali kondične, snažili sme sa hrať vyrovnanú partiu. No je to ťažké s piatimi hráčmi bojovať tridsaťpäť resp. štyridsať minút. To sa nedá. Navyše sa nám zranil Evans, ale šport je taký,“ povedal po stretnutí jeden z najlepších domácich hráčov v tomto zápase Stanislav Baldovský.

Podobne ako pri ostatných mužských kolektívnych športoch v Spišskej Novej Vsi (futbal, hokej, basketbal), aj u basketbalistov možno za úspech považovať to, že sa v náročných podmienkach dožili vianočných sviatkov.

Sedemsto divákov potleskom poďakovalo za predvedený výkon. Po zápase bola pre domácich hráčov, trénerov a funkcionárov pripravená vianočná kapustnica.

„Bojovali sme za všetkých spoluhráčov. Diváci museli byť spokojní s naším výkonom. Aj keď proti silnej Nitre sme výsledkovo neuspeli, tá bojovnosť a nasadenie tam boli. Hlavne v prvom polčase,“ dodal hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Stanislav Baldovský.