Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Spišiaci majú dlhý bodový pôst

(Autor: ilustračné - SITA)
Jozef Petruška|Publikované 23. apr 2016 o 00:00

Po nešťastných prehrách znova hrajú vonku. V Haniske už chcú pretrhnúť smoliarsku šnúru.

SP. NOVÁ VES. V nadstavbovej časti 2. ligy Východ hrá Spišská Nová Ves o záchranu. V päťčlennej skupine má každý týždeň jeden klub voľno.

Navyše, Novovešťania si vymenili poradie zápasov so susedmi z Popradu a tak v tejto časti súťaže majú tri majstráky vonku.

Tri prehry po sebe

Nadstavbu začali Spišiaci prehrou 1:2 doma s Tepličkou nad Váhom. Nasledoval ďalší smoliarsky zápas v Rimavskej Sobote a prehra 1:3 a korunu všetkému dalo susedské derby v Poprade.

„Tak toto je dosť náročné. No má to aj svoje výhody. Posledné tri dôležité kolá hráme doma a práve vtedy sa bude lámať chlieb a rozhodne sa o tom, kto zostúpi a kto sa zachráni,“ povedal útočník FK Spišská Nová Ves Samuel Lipták, ktorý hlavne na popradský súboj nemá dobré spomienky.

Jeho meno sa často spomínalo, lebo v druhom polčase mal šance na strelenie gólu a rozhodnutie zápasu.

„Derby v Poprade bolo pre nás opäť veľkým sklamaním. Hlavne po takom priebehu zápasu. Polčas sme viedli a mali sme výhodu o jedného hráča. Mal som v druhom polčase šance, ktoré mohli tento súboj rozhodnúť. Tvrdo sme za to pykali,“ skonštatoval šikovný mladý útočník S. Lipták.

Konečne bodovať

Aj v najbližšom kole cestujú Novovešťania za svojím súperom do Haniska. O ďalší týždeň majú voľno a tak bodový zápasový pôst v metropole Spiša je poriadne dlhý.

Ešteže majú zverenci trénera Ondáša šesťbodový náskok pred poslednou Rimavskou Sobotou. Spoliehať sa na negatívne skutočnosti v 2. lige po prvom odstúpení Dolného Kubína a teraz Borčíc, že to pomôže k záchrane, nie je najvhodnejším riešením.

„Všetci veríme, že tá smola už raz skončí. Mužstvo je pokope a hlavne sa snažíme mať v kabíne pohodu. Najprv zabudnúť na nešťastné prehry a naplno sa sústrediť na Hanisku. Záchranu si musíme vybojovať sami a nespoliehať sa na hocijaké iné okolnosti,“ zdôraznil Samuel Lipták.

Súvisiace články