Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Spišiaci konečne zabodovali, ale pod stromček asi donesú tenšie výplaty

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Svetlým momentom v tme tápajúceho extraligového nováčika zo Spiša bol nedeľňajší výsledok 2:2 proti Liptovskému Mikulášu. Hokejisti

Spišskej Novej Vsi mali náročný týždeň v utorok hostili na svojom ľade Zvolen (2:5), v piatok hrali v Košiciach (1:8) a predvčerom už spomínaný Liptovský Mikuláš.

"Zvolen hral toľko, koľko potreboval. Chlapci podali na ľade to, čo v nich je. V poslednej tretine sme urobili chyby, v čase, keď sme chceli ísť do tlaku. V Košiciach sa viac prejavila fyzická únava z predošlých zápasov, ktoré sme odohrali s tromi útokmi. Proti Liptákom už to bolo najlepšie. Som rád, že po dlhšej bodovej odmlke sme získali bod," stručne zhodnotil minulotýždňové výsledky svojich zverencov tréner Vladimír Klinga.

Spišiaci skoro po dvojmesačnej pauze zabodovali, ale proti Liptovskému Mikulášu neboli ďaleko od víťazstvá. Ich najväčšou slabinou však bolo využitie presiloviek. V nedeľu v šiestich prípadoch ani raz neboli úspešní.

"Na presilové hry musíte mať vhodné typy hráčov. My sme ich mali, ktoré tu boli predtým. Presilová hra je o tom, aby sa presne a rýchlo prihralo. Rozhodujúca je finálna časť, keď namiesto strely má byť zvolená prihrávka. To sa nedá naučiť, to musí byť v hráčoch," uviedol na margo nevyužívania presilových hier tréner Spišskej Novej Vsi.

Na súpiske už niekoľko kôl sa objavujú mená mladých hráčov (Jetš, Trakovacs, Kožík), ktorí boli pred začiatkom súťaže preradení do prvoligového Trebišova a po následných odchodoch a zraneniach niektorých hráčov boli povolaní späť. "Ťažko ich hodnotiť, odohrali len pár zápasov. Tie informácie, ktoré o nich išli z Trebišova sa nám potvrdili. Je vidieť, že v Trebišove hrali, nesedeli na striedačke. Sú to hráči na prvú ligu, ale v budúcnosti dobrým prístupom k tréningom sa môže niektorí z nich prebojovať do extraligy," uviedol V. Klinga.

Po rozpade druhého útoku Ondov Liba Polomský sa do dobrej formy dostávajú ich nástupcovia Dian Laštiak, ku ktorým pribudol Tarkovacs. "Nie náhodou sme si vybrali hráčov typu Diana a Lašiaka. Bol to impulz od kolegu Daniša, že ide o hokejistov nadpriemerných v prvej lige. Po tom čo sa na Spiši udialo, to na nich nevplývalo dobre. Trošku sa z toho otriasli a v nedeľu hrali veľmi dobre," vyjadril sa kormidelník extraligového nováčika.

Zlepšený výkon a bod proti Liptákom potešil, ale pred pár dňami avizoval riaditeľ HK Spišská Nová Ves Slavomír Caban znižovanie platov. "K tomu nechcem nič hovoriť, lebo niet z čoho znížiť. V piatok boli vyrovnané platy za september. Nikto nás neinformoval, že sa bude prejednávať zníženie platov. Vždy sú trestaní len hráči, ale treba sa zamyslieť aj na základe čoho," dodal na záver Vladimír Klinga.

O tom, že riaditeľ klubu Slavomír Caban nehovoril do vetra, svedčí informácia pred začiatkom včerajšieho tréningu, podľa ktorej za mesiace október a možno aj november donesú spišskonovoveskí hokejisti pod vianočný stromček o čosi tenšie výplaty. Otázne však je, či ich dostanú, lebo ako povedal tréner Klinga, v piatok sa ešte vyplácali peniaze za september. Na tlačovej konferencii 18. novembra však S. Caban povedal: "Hráči sú kompletne vyrovnaní."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.