Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Spišiaci konečne hrajú, ale nie doma

(Autor: ilustračné archív)
Jozef Petruška|Publikované 7. máj 2016 o 00:00

Spišiaci po výbornom výsledku v Haniske chcú bodovať aj v Tepličke nad Váhom.

SP. NOVÁ VES. Šiestym kolom pokračuje cez víkend nadstavbová časť 2. ligy Východ o zotrvanie v súťaži.

Futbalisti Spišskej Novej Vsi sa predstavia na strednom Slovensku v Tepličke nad Váhom.

Čas na oddych

Príjemným prekvapením bol výsledok 4. kola, keď Novovešťania rozstrieľali Hanisku na jej pôde 5:0. Zvýšili v tabuľke bodový náskok pred Rimavskom Sobotou a dva týždne oddychu si mohli užívať plnými dúškami. V predchádzajúcom kole mali zverenci trénera Branislava Ondáša voľno.

„Víkend oddychu padol vhod. Pred ďalším majstrákom sme dobre oddýchnutí. Aj keď v mojom prípade je to trošku komplikované. Mám svalové zranenie a je otázne, či sa v sobotu dostanem do zostavy,“ povedal hráč FK Spišská Nová Ves Mário Baldovský.

Hokej a futbal

Spišská je v tabuľke o záchranu na predposlednom mieste pred Rimavskou Sobotou a má sľubný bodový náskok. Už tri body z Hanisky mali cenu zlata a akýkoľvek dobrý výsledok z Tepličky nad Váhom by priblížil druholigovú istotu aj na ďalšiu sezónu.

„Po dobrom výsledku v Haniske aj v Tepličke nad Váhom chceme uhrať nejaké body. Každý očakáva opäť gólostroj. Ale ako som povedal, radšej budeme, keď budú získané body vonku,“ skonštatoval Mário Baldovský.

Sobota sa na Slovensku bude niesť v znamení hokeja. V dopoludňajšom čase hrajú Slováci proti Maďarsku hokej a popoludní je na programe majstrovský hokej. Stihnú Novovešťania aj hokejový zápas na svetovom šampionáte?

„Hokej sa hrá v netradičnom čase. Sám som zvedavý, ako to všetko budeme stíhať,“ odpovedal M. Baldovský.

Súvisiace články