Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Spišiaci idú do novej sezóny s americkým pivotom Henrym

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 5. sep 2016 o 14:34

V uplynulej sezóne pomohol Tbilisi k postupu do najvyššej gruzínskej súťaže.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Basketbalisti BK 04 AC LB Spišská Nová Ves získali do svojich radov Američana s jamajskými koreňmi Phila Henryho.

Tento 203 cm vysoký a 107 kg vážiaci pivot je produktom Eastern New Mexico University, v drese ktorej odohral dve sezóny 2012 -13, 2013 -14 v
prestížnej univerzitnej lige NCAA 2.

V ročníku 2014 -15 si vyskúšal aj americkú ABA ligu, kde si obliekal dres Bronx Holly Flames. V uplynulej sezóne pomohol B.C. Cactus Tbilisi k postupu do najvyššej gruzínskej súťaže. V deviatich zápasoch nastrieľal v priemere 13,4 bodu a doskočil 9 lôpt.

Následne si "odskočil" do Španielska, kde vo štvrtej najvyššej súťaži Liga EBA hral za Alza Basket Azuqueca. V novembri ho angažoval saudskoarabský tím Al Salam. Tam v 7  zápasoch dosiahol v najvyššej súťaži skvelé priemerné čísla (27 bodov, 13 doskokov).

"Hľadali sme aj slovenskú päťku, ale tých je ako šafranu, a preto sme sa rozhodli angažovať Henryho. Je to atletický typ hráča. Veríme, že aj s jeho pomocou budeme pod košom konkurencieschopní. Phil je už v Spišskej Novej Vsi a v najbližších dňoch sa zapojí do
tréningového procesu," informoval manažér BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Michal Búza. 

Súvisiace články