Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Spišiaci doma zakopli

Sportnet|Publikované 29. okt 2006 o 23:00

V 9. kole basketbalovej extraligy mužov pútal pozornosť šláger v Spišskej Novej Vsi, v ktorom však domáci Interu tesne podľahli. Svit si pomerne

hladko poradil s Handlovou a ešte menej problémov so súperom mali vedúce Košice, ktoré rozdrvili Levice a prvýkrát v sezóne prekonali aj stovku. Program 10. kola (sobota): Svit - Inter, Sp. Nová Ves - Komárno, D. Kubín - Košice, Levice - Lučenec, Nitra - Handlová.

Košice - Levice 109:59 (28:15, 64:29, 86:56)

Zápas bol od začiatku jednoznačnou záležitosťou favorita. Napríklad v prvých piatich minútach druhej štvrtiny dali hostia len tri body a stav bol 42:18. Po zmene strán tempo pod dojmom jasného náskoku Košíc upadlo, no Levičania stovke neušli. Pokoril ju v 38. minúte Zabavník.(špa)

Košice: Bojovič 20, Nuber 19, Svitek 17, Probala 8, Bučák 6 (Mišinský 10, Zabavník 9, Baťka 9, Stojanovič 7, Utľak 4). Najviac bodov Levíc: Kollár 13, Soldič 12. TH: 28/24 - 17/10, fauly: 19 - 27, trojky: 9 - 5, rozhodovali: J. Janáč, Gabara a Mlynarčík, 1300 divákov.

Sp. Nová Ves - Inter 72:74 (28:23, 40:36, 62:55)

Spišská Nová Ves - Už postavenie mužstiev z hornej časti tabuľky sľubovalo kvalitný basketbal. V podaní oboch celkov bola pre divákov lahôdkou prvá štvrtina - hralo sa hore dole a padlo veľa košov, o čom najlepší svedčí bodový pomer 28:23. Inter poučený z prvej štvrtiny zlepšil obrannú hru, čo dosť skomplikovalo situáciu domácim. Tí si však stále udržiavali pred súperom mierny náskok. Strelecky sa v tomto stretnutí blysol Ridzoň, ktorého trojkové pokusy stále držali Spišiakov vo vedení. Keď už bol náskok o jedenásť bodov, zdalo sa, že domáci si pripíšu na svoje konto ďalšie víťazstvo. Hostia však pomaly sťahovali, k čomu im pomohli aj rozpačité verdikty rozhodcov. Sto sekúnd pred koncom ešte Novovešťania viedli. Inter sedemnásť sekúnd pred koncom išiel do vedenia a nervózny záver už domáci nezvládli.

SP. NOVÁ VES: Repaský, Pešta 14, Ridzoň 24, Czako 7, Džubák, Bartoš, Hovaňák 13, Madaj 12, Bečarik 2. Najviac bodov za hostí: Mičuda 27, Pandula 17, Ďuriš 9. TH: 9/5 - 22/18, fauly: 22 - 16, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Hricišin, Bohucký a Matejčík, 1000 divákov.

Jozef PETRUŠKA

Svit - Handlová 96:82 (35:21, 61:41, 78:56)

Svit - Základ nesmierne dôležitého víťazstva položili domáci už v úvodnej štvrtine, ktorú vyhrali o 14 bodov. Streleckú naháňačku odštartoval dvoma trojkami v rade v 3. minúte Míčka a o tri minúty neskôr ho napodobnil rovnako dvoma presnými trojkovými pokusmi Jankovič. Práve vtedy získali Sviťania po prvýkrát mierny náskok (18:11) a ten postupne zvyšovali. Handlovčania nestačili čeliť útočne naladeným domácim, ktorí do polčasu zaznamenali 61 bodov! V druhom polčase sa strelecká kanonáda u oboch celkov zastavila a hoci si domáci priaznivci už dve minúty pred koncom pýtali stovku, tá napokon odolala.

CHEMOSVIT: Míčka 33 (5 trojok), Jankovič 22 (4), Špička 10, Klarič 10, Ikič 4 (Znanec 15, Žudel 2, Kováčik 0, Bílik 0, Kucsa 0). Najviac bodov Handlovej: Marič 20, Smačko 15 (4), Dura a Pipíška po 10. TH: 33/27 - 36/19, fauly: 25 - 30, trojky: 9 - 9, rozhodovali: Brziak, Ženiš, Hrabuvčin, 450 divákov. (riso)

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Nitra - Lučenec 75:56, najviac bodov: Hill 30, Pohánka a Ivanovič 12 - Kovačevič 12, Bičvič a Demečko 11.

D. Kubín - Komárno 79:70, najviac bodov: Caban 15, Velčič 14, Findura 12 - Fapšo 25, Petrovič 20, Štorcel 8.