Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Spišiaci dokonale zahanbili Košice, Poprad zvládol predĺženie v Liptove

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Košice - Včera boli na programe stretnutia 11. kola hokejovej extraligy.Košice - Sp. N. Ves0:3 (0:2, 0:1, 0:0)Košice Domáci začali laxne a bez

Košice - Včera boli na programe stretnutia 11. kola hokejovej extraligy.

Košice - Sp. N. Ves

0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Košice Domáci začali laxne a bez pohybu, takže hostia pohodlne strážili obranné pásmo a nepustili Košičanov do vyložených šancí. Ani v presilovkách Košičania nezvýšili obrátky, a tak udrelo na opačnej strane. Spišiaci dokonale využili štvorminútové vylúčenie Vorobela, v ktorom zaznamenali dva góly. Najprv dorazil Mravcovu strelu do bránky zblízka Veselovský a o niekoľko sekúnd sa z presného zásahu radoval Laštiak. Košičania neukázali v prvej tretine vôbec nič, jedinú ich príležitosť spálil v 19. min. Kroták. Po vypustenej prvej dvadsaťminútovke sa na košické hokejky v druhej časti už lepila aj nervozita a fanúšikovia sa nestačili čudovať ďalej. Zvlášť potom, čo v 29. min. nekrytý obranca HK VTJ J. Hrubý bombou vymietol pavučinu v Šimonovičovej bránke. Bezmocnosť Košičanov dokumentovala nevyužitá vyše jeden a pol minútová presilovka o dvoch hráčov. Hostia aj v záverečnej časti už len vyhadzovali puky, Košičania opäť nezužitkovali ani presilovku o dvoch hráčov a svojim zahanbujúcim výkonom sklamali divákov.

Góly: 15. Veselovský (Mravec), 16. M. Laštiak (M. Dian), 29. J. Hrubý (I. Liba, Mravec). Pred 2 000 divákmi rozhodovali: Baluška - Bednár, Mášik, vylúčení: 6:11, navyše: Holečko - Nižňanský na 10 min., presilovky: 0:2. KOŠICE: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Kristián, Troliga, Holečko. SP. N. VES: Petrík - J. Hrubý, Gríger, Zajac, P. Žec, V. Turan, Bambúch, Sadiki, Nižňanský - Mravec, Filip, Veselovský - M. Dian, M. Laštiak, I. Liba - Muranský, Sax, Krausz - Hopkovič, Kostelňák, R. Ilavský.

Róbert Spišák, tréner Košíc: "Ospravedlňujem sa divákom za náš výkon. Slovami sa ani nedá ohodnotiť, súper nás prevýšil vo všetkom."

Vladimír Klinga, tréner Sp. N. Vsi: "Do Košíc sme prišli podať zodpovedný a disciplinovaný výkon. To sme aj splnili. Hoci nám pomohlo aj trochu šťastia, za bojovnosť a obetavosť sme si body zaslúžili."

L. Mikuláš - Poprad 2:3 po pred.

(0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Liptovský Mikuláš (SITA) - V prvej tretine sa mužstvá len pomaly rozbiehali. Zaujala len šanca Misála, ktorý netrafil prázdnu bránku. Na začiatku II. tretiny vyšlo hosťom prečíslenie dvoch na jedného a Roman Tomas trafil do šibenice. V 38. min. Verčík zvýšil vedenie hostí. V 39. min. Liptáci využili presilovku, keď Fatyka dotlačil puk za chrbát Klempu. V záverečnej časti snahu domácich o vyrovnanie naplnil Huna, keď po chybe obrany zakombinoval druhý útok domácich. O víťazstve hostí v predĺžení rozhodol nešťastný gól, keď P. Segľa nahodil puk pred bránku a ten od korčule domáceho obrancu skončil v sieti.

Góly: 39. Fatyka (J. Bača, Školiak), 57. Huna (Školiak, Trochta) - 32. R. Tomas (M. Štefanka, Gavalier), 38. Verčík (Hvila, R. Gavalier), 63. P. Segľa. Pred 1 602 divákmi rozhodovali: Findura - Gajan. M. Grečko, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0. L. MIKULÁŠ: Laco - Smerčiak, P. Lištiak, M. Droppa (10. Fatyka), J. Bača, Devečka, Urban - Sakáč, J. Pleva, Šebo - R. Školiak, Trochta, R. Huna - Milec (33. K. Bartánus), Kohút, T. Krátky. POPRAD: Klempa - M. Barto, Jurčo, M. Turan, Kolba, R. Gavalier, P. Gallo - Hvila, A. Kollár, Verčík - P. Segľa, Palovčík, Misál - Štefanka, Petričko, R. Tomas.

Ján Šterbák, tréner Popradu: "Pokračovali sme v dobrom výkone ako proti Košiciam. Pred stretnutím by sme brali aj bod, pretože každý je pre nás dôležitý. V predĺžení sme vyhrali aj so šťastím."

Trenčín - Žilina

9:2 (2:1, 2:1, 5:0)

Góly: 11. J. Kóňa (M. Kováčik), 18. Melichárek (Kmeč), 25. Starosta (Hanzal, Kukumberg), 37. Hanzal (Sejejs), 47. Kukumberg, 50. Barinka (Heš, Gábriš), 53. Kmeč (Melicherík), 53. Heš (Hanzal, Zloca), 54. Kristín (Heš) - 8. Polanský (Škorvánek, Kusovský), 39. Lažo (Beran). Pred 3 980 divákmi rozhodovali Marušin - Hauko, T. Orolín, vylúčení: 4:1, navyše Kramný, Vojtek a Čacho (všetci Žilina) na 10 min., presilovky: 4:0.

Skalica - Slovan

0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 20. Lipiansky (Hudec). Pred 2 700 divákmi rozhodovali D. Konc - Müllner, Civáň, vylúčení: 2:3, oslabenia: 0:1.

Zvolen - Martin

4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 15. Kořínek (Paciga, Ľ. Kolník), 25. Weissmann (Igor Majeský, Malček), 42. Weissmann (Kořínek), 60. Kowalczyk - 19. J. Kováčik (R. Sýkora, M. Šimurda) . Pred 2 008 diváki rozhodovali: Lauff - Milovčík, Štec, vylúčení: 6:4, navyše Kořínek 10 min za nešportové správanie (Zvolen).