Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Spišiaci dnes proti Zvolenu bez zraneného Ondova

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Náročný týždeň majú za sebou hokejisti Spišskej Novej Vsi v utorok sa predstavili v Poprade, v piatok cestovali do Žiliny a v

nedeľu doma hostili Martin. O zhodnotenie týchto troch zápasov sme požiadali trénera HK VTJ Spišská Nová Ves Vladimíra Klingu.

"Uvedomovali sme si, že nás čaká ťažký týždeň. Boli to súperi, proti ktorým musíme bodovať, ak sa chceme zachrániť v extralige. Pri všetkej skromnosti sme chceli s kolegom Danišom ešte o ten jeden bodík mať viac. V mužstve však začal šarapatiť nejaký vírus, kľúčoví hráči mali zdravotné problémy. Sila mužstva bola slabšia už v Poprade, hoci sme viedli 1:0. Čo sa týka súboja v Žiline, ak nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na bodový zisk, za stavu 2:0 sme hrali presilovku 5:3. V nedeľu proti Martinu sa ukázalo, čo znamenajú pre toto mužstvo hráči Gríger, Veselovský, Filip. Obranca Gríger bez tréningu hral na doraz, patril k najlepším hráčom na ľade. Maximálne sa snažia juniori Sax a Mazúr, ktorí zatiaľ nesklamali. Po náročnom týždni by sme boli spokojnejší, keby sme mali na svojom konte aspoň o jeden bod navyše," skonštatoval Vladimír Klinga.

V nedeľu nastúpil nováčik v kompletnej zostave, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Opäť skvelé spišskonovoveské publikum v súboji proti Martinčanom stíchlo v druhej tretine. Na ľade zostal bezvládne ležať Ľudo Ondov. Hlavný rozhodca signalizoval nosítka, ale nakoniec odkrýval domáci útočník do šatne. Pred včerajším tréningom ešte trénerska dvojica nevedela, v akom zdravotnom stave je Ondov. Ten sa objavil na chodbe a už podľa jeho chôdze bolo jasné, že v najbližších zápasoch bude na súpiske chýbať.

"Neviem presne povedať v akom stave je zranené kolo. Idem ešte do Popradu na vyšetrenie. Bol som u svojho lekára, je to natiahnuté. Verím, že zdravotná prestávka bude čo najkratšia, bojím sa či to nebudem mať roztrhnuté," uviedol rýchlonohý útočník Ľudo Ondov. Podľa slov lekára mužstva Richarda Prognera má Ľ. Ondov natiahnuté postranné kolenné väzivá, vnútorné aj vonkajšie. Minimálne týždeň nebude môcť hrať.

Rýchly kolotoč stretnutí v extralige pokračuje ďalej. Dnes sa na Spiši predstaví Zvolen, v piatok cestujú Novovešťania do Košíc a v nedeľu privítajú Liptovský Mikuláš.

"Každý zápas je iný a začína za stavu 0:0. Aj proti Martinu, hoci sme gól neinkasovali, vyskytli sa chyby. Musíme byť ešte dôraznejší v obrane. Zvolen sa nenachádza v takej situácii, že nebude nás chcieť rozbiť. Bude to taktický boj, ale Zvolenčania využijú každú jednu možnosť. Ostávame pri zemi, nemyslíme si, že keď sme vyhrali proti Martinu, zo Zvolenom to poľahky zvládneme," dodal na margo dnešného zápasu tréner Spišskej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.