Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Spišiaci dnes hrajú o semifinále

Prvý mečbal. Hneď ten prvý chcú Spišiaci využiť. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 2. apr 2013 o 22:00

Štvrťfinálová séria s Prievidzou má za sebou tri dejstvá. Novovešťania vedú 2:1 na zápasy a núka sa im prvá šanca mečbalu.SP. NOVÁ VES. Nezabudnuteľná bola prehra zverencov trénera Černického v druhom play–off zápase v Prievidzi v pomere 106:67. Spišiaci sa z nej rýchlo spamätali a v treťom dejstve doma predviedli parádnu hru.

Po výsledku 96:86 z tretieho súboja vedú basketbalisti Spišskej Novej Vsi 2:1 na zápasy a už dnes môžu v Prievidzi rozhodnúť.

Cez veľkonočné sviatky veľa času na oddych nebolo. V sobotu sa hralo, nasledovali dni oddychu a od začiatku nového týždňa už Spišská naplno trénovala.

„Dobre by bolo využiť hneď ten prvý mečbal. Potom by bolo viac času na prípravu pred semifinále. Ale je tam to ale...“ s úsmevom skonštatoval hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Oto Ulman.

„V Prievidzi sa hrá veľmi ťažko. Naposledy sme tam dostali poriadny výprask.“

V prípade tejto série platí staré známe – môj dom, môj hrad. Pred vypredanou športovou halou sa Spišiaci vypli k maximálnemu výkonu, no v Prievidzi chodí na basketbal ešte raz toľko divákov.

„Na nich platí hlavne tvrdá obrana. Treba uzatvoriť šestku a len dobre brániť. Dnes to nebude ľahké, no v prípade neúspechu budeme mať výhodu rozhodujúceho súboja doma. Ale ako som už spomínal, v sobotu by sme radšej so spoluhráčmi mali voľno,“ skonštatoval Oto Ulman.

Na včerajšom tréningu mal tréner Černický k dispozícii všetkých hráčov. Nálada po Veľkonočnom pondelku bola veľmi dobrá a všetci boli dobre naladení na dnešný dôležitý súboj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.