Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Spišiaci budú mať basketbalové sviatky

Len Inter vyhral na Spiši. V doterajšom priebehu extraligy sa nikomu inému niečo podobné nepodarilo. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 18. dec 2012 o 23:00

Basketbalisti hrajú tento rok stále. Dnes Spišiaci hostia atraktívny Inter Bratislava.

Väčšina športovcov už pomýšľa na vianočnú prestávku.

SP. NOVÁ VES. Výborný výsledok 94:79 dosiahli v 19. kole na pôde večného rivala zo Svitu.

Už súboj pod Tatrami sa niesol vo vianočnej atmosfére, ale zďaleka nebol posledným v tomto roku.

„Vo Svite sme opäť odohrali jeden dobrý zápas. Len v tomto trende treba pokračovať aj ďalej,“ uviedol tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

Vysvetlil, čo znamená „ďalej“: „Ešte hráme 22. decembra v Handlovej. Potom je také divné kolo 26. decembra, keď máme našťastie voľno. A 29. decembra máme extraligový zápas v Komárne. Čiže sviatky budú trošku prepletené basketbalom.“

Darček – víťazstvo nad Interom

S dvoma extraligovými družstvami majú Spišiaci zaujímavú bilanciu. So Svitom v tejto sezóne ešte neprehrali, ale s dnešným súperom z Bratislavy ani raz nebodovali naplno.

Dokonca Inter ako jediný v doterajšom priebehu extraligy dokázal zobrať všetky body zo Spiša. Ináč to bol pamätný „tichý súboj“, keď štrajkoval domáci fanklub.

„Teším sa na Inter. Vždy je to proti nim iné. Inter je v našom basketbale pojem. Na druhej strane my im máme čo vracať. Prehrali sme s nimi dva zápasy. Plus príde Martin Rančík, ktorý má za sebou toho veľmi veľa,“ povedal tréner Milan Černický.

„Len s jedným družstvom sme v tejto sezóne nevyhrali vôbec a len s jedným prehrali doma. Preto je motivácia dvojnásobná. Rovnako pre divákov chceme pripraviť taký malý basketbalový darček pod stromček.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.