Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Spišiaci boli veľmi blízko k prvej výhre

(Autor: ilustračné – archív)
Jozef Petruška|Publikované 17. feb 2016 o 00:00

O osude stretnutia s Levicami rozhodovali posledné sekundy, Spišiaci prehrali 86:91. Za predvedený výkon znel obrovský aplauz divákov.

SP. NOVÁ VES. Dvadsaťdeväť kôl čakajú basketbalisti Spišskej Novej Vsi na prvé víťazstvo v Eurovia SBL.

Domáci boli lepší

V dohrávke proti Leviciam od začiatku hrali výborný basketbal. Prvú štvrtinu mali domáci excelentnú, keď od začiatku sa im darilo strelecky. Tréner hostí musel v závere prvej štvrtiny poriadne zvýšiť hlas, aby jeho zverenci dokázali vyrovnať skóre.

Dve minúty pred koncom zápasu bol stav 84:84, ale domácim nevyšli dva protiútoky a jeden trojkový pokus. „Musím pogratulovať domácemu tímu a myslím si, že mali to byť oni, kto mal vyhrať dnešný zápas. Spišská hrala dnes veľmi dobre. V tomto zápase bola po športovej stránke Spišská lepšia a mala vyhrať,“ otvorene priznal tréner Levíc Teo Hojč.

„Gratulujem chlapcom k výkonu. Jediné, čo chýbalo, je príchuť víťazstva. Moji hráči bojovali, nechali na palubovke srdce i dušu. Takto to má vyzerať, len škoda nevydareného záveru. Víťazstvo by si zaslúžili hráči a aj verní diváci,“ povedal po najlepšom domácom zápase tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Po prvý raz v sezóne znel počas a po stretnutí obrovský aplauz publika. Prehra 86:91 mrzela všetkých, ale basketbal to bol parádny.

Pomohla im pauza

„Pomohla nám aj dvojtýždňová pauza, počas ktorej sme neuveriteľne pracovali hlavne na streľbe. Odhádzali sme okolo dvetisíc pokusov a odzrkadlilo sa to aj v zápase. Verím, že prvé víťazstvo predsa len príde,“ dodal dobre hrajúci Daniel Lenárt zo Spišskej Novej Vsi.

Už dnes hostia v derby Spišiaci susedov zo Svitu.

Súvisiace články