Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Spišiaci boli veľmi blízko k tretiemu víťazstvu

Po prehre potlesk. Spišiaci s Handlovou prišli o vedenie šesť minút pred koncom. Za predvedenú dobrú hru im domáce publikum poďakovalo. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 3. feb 2014 o 00:00

Šesť minút pred koncom prišli o vedenie. Posledná trojka skončila na obruči.SP. NOVÁ VES. Ešte stále reálnu šancu na postup do play–off mali basketbalisti Spišskej Novej Vsi pred zápasom 30. kola extraligy doma s Handlovou. Navyše zverenci Milana Černického mali ešte o jednu úlohu navyše – odčiniť zahanbujúcu prehru spred týždňa proti Prievidzi po najhoršom výkone sezóny.

Neudržali vedenie

Od začiatku stretnutia sa všetko vyvíjalo podľa domácich plánov. Od začiatku Novovešťania hrali koncentrovane, dobre bránili a darilo sa im aj v útoku. Vyhrali prvú štvrtinu 20:15 a po prvom polčase na radosť šesťsto verných priaznivcov viedli dokonca 38:31.

„Po dlhšom čase to bol opäť extraligový zápas, v ktorom sme chceli a aj ukázali divákom, že basketbal hrať vieme. Vypracovali sme si v prvom polčase sľubný náskok. Bohužiaľ, namiesto toho, aby sme ho v druhej časti zvyšovali, dovolili sme súperovi v útoku a individuálnymi chybami vyrovnať. V závere to bolo len o šťastí, a ani to nám neprialo,“ trpko skonštatoval Vladimír Hovaňák, výborne hrajúca opora Spišiakov.

Po záverečnej siréne ostali Novovešťania sedieť na sedadlách. Z prehry o dva body 62:64 sa len ťažko spamätávali. Dokonca v posledných stotinách trojkový pokus skončil na obruči koša a rovnako z koša vyletela von aj následná dorážka.

Divák na prvom mieste

Maximálne sklamaní odchádzali fanúšikovia mužského basketbalu po sobote s Prievidzou spred týždňa. Na zverencoch trénera Černického bolo od začiatku súboja s Handlovou vidieť a cítiť, že už nechcú pred vlastným publikom zažiť znova takúto blamáž.

Po dvojbodovej prehre s Handlovou (62:64) za predvedený výkon Spišiaci zožali potlesk a veľké poďakovanie. Divák prijme aj prehru, no len keď vidí dobrý zápas, bojovnosť a nasadenie.

„Bol to úplne iný zápas ako pred týždňom. Práve to sme chceli napraviť. Chýbalo len víťazstvo. Dobrá bola obrana aj útok a odhodlanie nám nechýbalo. Viedli sme desaťbodovým rozdielom, a to sme mali udržať. Ešte ani posledná trojka nám nepadla. Handlová bola zdolateľná. Hlavne sme toto stretnutie hrali pre divákov,“ povedal po stretnutí tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

Súvisiace články