Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Spišiaci boli blízko senzácie

Čakanie na víťazstvo pokračuje. S Nitrou prehrali Novovešťania len o trinásť bodov a stále im svieti nula v kolónke výhier. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 16. jan 2016 o 00:00

S Nitrou mohli konečne vymazať nulu v kolónke víťazstiev.SP. NOVÁ VES. Ďalší pokus basketbalistov Spišskej Novej Vsi o extraligové víťazstvo nevyšiel. S Nitrou prehrali 71:84, keď o osude stretnutia rozhodla druhá štvrtina.

Nechýbalo veľa

V novom roku sa Spišiaci dostávajú do dobrej formy. Už je to iný herný prejav ako na začiatku sezóny, ale o lepšie výsledky prichádzajú, keď na pár minút stratia koncentráciu a inkasujú jeden kôš za druhým.

„Mohol to byť ešte viac zaujímavý a dramatickejší zápas, nebyť straty koncentrácie na začiatku druhej štvrtiny. Tam sa rozhodovalo stretnutie. Po zmene strán sme sa bodovo doťahovali, ale chýbali trošku aj sily,“ povedal po prehre s Nitrou tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Už dlho neboli Spišiaci po stretnutí takí smutní ako po Nitre. Po prvej štvrtine viedli 19:11 a všetko nasvedčovalo, že sa blíži senzácia. Nič také sa nekonalo a v nasledujúcom kole v sobotu sa Novovešťania predstavia v Komárne.

„Začali sme dobre, dokonca sme viedli o šesť bodov. Dobre sme bránili. Na začiatku druhej štvrtiny nás zlomili, dotiahli sa bodovo. Škoda, že nám nepadali trojky, lebo mohli sme dosiahnuť lepší výsledok. Prvé víťazstvo by nesmierne potešilo a bolo by dobrou vzpruhou do sobotňajšieho duelu v Komárne,“ hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Tomáš Osvald.

Súvisiace články