Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Spilar: Verím, že hetrik ešte len príde

Gabriel Spilar. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 25. jan 2015 o 23:00

Aj druhý zápas pod trénerskou taktovkou Petra Oremusa zvládli hokejisti HC Košice na výbornú.

Aj druhý zápas pod trénerskou taktovkou Petra Oremusa zvládli hokejisti HC Košice na výbornú, keď si na domácom ľade v Steel Aréne pripísali trojbodový triumf. Na víťazstve 4:0 so Žilinou sa dvoma gólmi podieľal košický útočník Gabriel Spilar a brankár Marcel Melicherčík vychytal už svoje ôsme čisté konto v sezóne.

KOŠICE. „Sme spokojní, že sme vyhrali 4:0 a Mely (Marcel Melicherčík pozn. red.) vychytal nulu. Je to pre nás pekný výsledok, ktorý mohol byť aj vyšší, ale treba byť skromný a ušetriť si nejaké góly aj na ďalšie zápasy. Ešte máme čo zlepšovať hlavne na našich presilovkách, ale s trénermi sme zatiaľ krátko a určite sa to časom zlepší,“ povedal po zápase dvojgólový strelec Gabriel Spilar.

Potrebujú sa zžiť s trénermi

Košičania si zahrali až desať presilových hier a najmä v druhej tretine boli permanentne usadení v súperovom obrannom pásme.

„Žilinčania na nás spravili dosť veľa faulov, čo svedčí o našom veľmi dobrom pohybe a pevne verím, že sa to bude ešte zlepšovať,“ prezradil Spilar.

Košický útočník sa presadil po dlhšej pauze, keď naposledy skóroval v polke novembra minulého roka.

„Ja tie góly moc nesledujem. Skôr mi ide o to, aby som sa cítil na ľade dobre a aby to malo zmysel pre mužstvo. Góly ma, samozrejme, potešili, pretože pomohli mužstvu, pomohli aj mne, ale ideme ďalej krôčik po krôčiku,“ skonštatoval Spilar.

Ak sa hráčovi podarí streliť v zápase dva góly a do konca ostáva vyše dvadsaťpäť minút, automaticky príde myšlienky na hetrik.

„Určite to človeku napadne, ale teraz je taká situácia, že musíme vyhrávať a potrebujeme sa zžiť s našimi trénermi, a to je určite dôležitejšie ako nejaký hetrik, ktorý, pevne verím, že ešte len príde,“ povedal Gabriel Spilar.

Už zajtra doma proti Zvolenu

Oceliari začali sériu domácich zápasov dvoma výhrami a už zajtra sa o 17.30 hod. v Steel Aréne pokúsia zdolať Zvolen, s ktorým naposledy prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch na jeho ľade.

„Sme radi, že hráme doma a nemusíme nikde cestovať. Už sme si to odkrútili hlavne v novembri a decembri. Vtedy to bolo katastrofálne, čo sa týka cestovania. Verím, že nadviažeme na kvalitné výkony, dobrý pohyb a zápas so Zvolenom zvládneme. Je to kvalitný a ťažký súper. Môže to byť veľmi dobrý hokej,“ skonštatoval Spilar.

Spolupráca s novými trénermi sa zatiaľ ukazuje ako pozitívna, avšak tie najdôležitejšie duely ich ešte len čakajú vo vyraďovacej fáze.

„Pred nami je ešte ťažká a dlhá cesta. Nie je to na mne, aby som ich hodnotil, je to skôr na divákoch a vedení. Ja pevne verím, že hodnotiť sezónu budeme až po poslednom zápase vo finálovej sérii,“ prezradil G. Spilar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.