Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Špilár skóroval, aj si posedel

Sportnet|Publikované 11. sep 2007 o 22:00

KOŠICE. Vo východoslovenskom derby sa o víťazovi rozhodlo až v záverečnej tretine. Dovtedy bol výsledok na vážkach, až v nej favorizovaní Košičania

zlomili odpor húževnatých Kežmarčanov, ktorí rozhodne nezanechali zlý dojem.

Ukážková narážačka

Košičanom vyšiel začiatok zápasu, už v 6. min. viedli 2:0. Druhý gól padol po peknej kombinačnej akcii v presilovke, keď Špilár urobil kľučku, narazil si s Bartošom, ktorý mu to vrátil do ideálnej pozície. "Samozrejme, bolo to trošku aj o športovom šťastí, že to tak vyšlo. Tak to vyplynulo z hry, máme nacvičených viacero spôsobov v presilovkách a je na Peťovi Bartošovi, kam puk pošle. Má na to hlavičku a dokázal to aj teraz," okomentoval G. Špilár svoj zásah. Kežmarčanov však zlý úvod nezlomil a ešte na začiatku tretej tretiny boli v hre o úspešný výsledok. "Určite, že Kežmarok má dobré mužstvo. Bol to opäť zápas typický pre úvod sezóny, viac sa bojovalo ako hralo. Toto zvyčajne prvé kolá so sebou prinášajú, nesmie sa tomu nikto diviť. Pevne verím, že už sa to rozohrá k lepším výkonom. Zatiaľ však každý súper vládze, takže je to naozaj ťažké."

Zbytočná 'panenka'

Okrem dvoch bodov za gól a asistenciu si Špilár v zápase pripísal aj desaťminútový osobný trest. Rozhodca D. Konc mu 'panenku' ukázal v záverečných sekundách druhej tretiny. Košický útočník sa cítil ukrivdený, že arbiter neodpískal zákrok naňho a niečo mu povedal. Bolo to však už zbytočné, vykoledoval si iba trest. "Iste, bolo to zbytočné, nemal som čo rozprávať. Zabudol som nato, že Konc je známy tým, že sa pri takýchto prejavoch nebabre. Je to moja chyba, ale aspoň som si oddýchol," pousmial sa útočník HC. Vyšších trestov je však v úvode ročníka zo strany oceliarov akosi veľa, bude si treba dať nato v ďalšom priebehu pozor. "Je to pravda. Žiaľ, my sa k výkonom rozhodcov vyjadrovať nemôžeme, ale treba si to niekedy všímať aj z druhej strany. Niekedy hráč vypení aj keby nemal, keď sa stáva dookola to isté."

MARIÁN ŠPACAI

marian.spacaikorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.