Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Spilar si užil rodinnú dovolenku v Taliansku a Chorvátsku

Gabriel Spilar s rodinkou na dovolenke. (Autor: Archív G.S.)
Patrik Fotta|Publikované 18. júl 2018 o 22:00

Majstrovstvá sveta príliš nesledoval, jeho obľúbené tímy vypadli skoro.

KOŠICE. Útočník HC Košice Gabriel Spilar sa len v utorok vrátil domov z rodinnej dovolenky, ktorú strávil čiastočne v Taliansku a v Chorvátsku.

Košickí hokejisti, ktorí postupne absolvujú vstupné prehliadky, si už v piatok v rámci exhibície na Atletickom štadióne TUKE na Watsonovej ulici zmerajú sily s internacionálmi VSS Košice.

Spilar priznal, že futbal patrí k jeho obľúbeným športom, hoci nedávno skončené majstrovstvá sveta príliš nesledoval.

Dôvodom bolo skoré vypadnutie jeho obľúbených mužstiev – Portugalska a Argentíny.

Košický rodák sa už na piatkovú exhibičnú akciu veľmi teší.

„Futbal si rád pozriem a samozrejme si ho aj rád zahrám. V rámci exhibície to však určite nebude nejaké strhujúce tempo. Na druhej strane pre nás bude super zahrať si proti chlapcom, ktorí futbal vedia hrať dosť dobre. Je jedno, koľko majú rokov, som presvedčený o tom, že nás určite niečo nové naučia,“ povedal Gabriel Spilar.

Verí, že na exhibícii bude dobrá zábava

Spolu s ďalšími chlapcami z tímu si chcú futbalovú exhibíciu predovšetkým užiť a čo najviac pobaviť divákov, ktorí sa na nich prídu pozrieť.

„Všetci dobre vieme, o čo tu ide. Myslím si, že to bude pre všetkých zúčastnených hlavne dobrá sranda a pevne verím, že nám vydrží pekné počasie. Dúfam, že príde aj dosť veľa ľudí. Mám pocit, že trávnik na ihrisku je vo veľmi dobrom stave, takže môže to byť veľmi zaujímavá akcia, na ktorú sa už všetci veľmi tešíme,“ uviedol Spilar.

Oceliari sa podľa všetkého nebudú hnať za víťazstvom, keďže proti nim budú stáť ostrieľaní harcovníci s bohatými futbalovými skúsenosťami.

„Myslím si, že aj keby sme sa snažili ísť po dobrom výsledku, naši súperi by to len tak nenechali. Hlavné je, aby bola dobrá zábava, celé to prebehlo bez zranení a aby to malo svoje opodstatnenie,“ skonštatoval Spilar.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.