Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Špilár si dal k narodeninám ten najkrajší darček

Sportnet|Publikované 16. dec 2007 o 23:00

Pre hokejistu HC Košice Gabriela Špilára bola sobota výnimočným dňom. Pätnásteho decembra, teda v deň druhého súboja slovenskej reprezentácie so

Švajčiarskom oslávil 27. narodeniny. Na domácom ľade si dal ten najkrajší darček. K víťazstvu 6:2 prispel dvoma gólmi a jednou asistenciou.

KOŠICE. Slovenský útok v zložení Špilár - Podkonický - Huna bol v sobotňajšom stretnutí jasne najlepší. Pre oslávenca Gabriela Špilára bol zápas v takmer plnej Steel Aréne výnimočný aj tým, že sa predstavili pred domácim publikom.

"Po prvý raz v kariére som si dal k narodeninám takýto darček. Veľmi pekný. Bodaj by bolo v kalendári viacej 15. decembrov," zaželal si útočník, ktorý si pred stretnutím prial v prvom rade víťazstvo, jeho góly boli už len akousi čerešničkou na torte. "Reprezentantom som nič poplatiť nemusel, ale bojím sa, že po tomto zápase mi to zráta pokladník v košickom tíme Juraj Kledrowetz. Nenechá si to ujsť a ja budem musieť do kasy niečo prihodiť," uškrnul sa.

Švajčiarsko sa stávalo pomaly postrachom slovenských hokejistov. Zdolať tohto súpera nedokázali ani silnejšie výbery ako bol ten posledný. Ale v Košiciach to bol súboj, ktorý jasne patril nášmu tímu. "Švajčiari vynikajúco korčuľujú, oni sú známi svojou prepracovanou defenzívou. Hru otvoria až keď prehrávajú, až potom sa s nimi hrá lepšie. Tak to aj bolo."

Aebischer vyhorel

Brankár Aebischer má skúsenosti zo zámorskej NHL. Ale v sobotu vyhorel. Inkasoval šesť gólov a druhú polovicu zápasu sledoval so sklonenou hlavou len zo striedačky. "Nemal svoj deň, ale pričinili sme sa o to aj my svojim pohybom, tým že pred bránkou sme boli vždy včas a skôr ako brankár stihol puk zakryť. Ktovie, možno si po zápase v Poprade dal našu slivovičku a takto to s ním dopadlo," smial sa dobre naladený Gabo, ktorý po šiestom góle vyhnal Aebischera z bránky.

Päťka si sadla

Po zápase sa Košičania chvíľu zdržali v reprezentačnej kabíne, no potom sa resunuli do tej svojej - košickej. Tam sa gabo zamýšľal nad tým, čo ponúkol sobotňajší duel. "Klobúk dole pred výkonom celého mužstva. Mali sme dobrý pohyb. Aj hráči zo slovenskej extraligy alebo českej ukázali, že majú svoju úroveň. Ďalší sú po Európe, v zámorí, takže tréneri majú z čoho vyberať pred takýmito akciami," poznamenal Špilár, ktorý si zahral s klubovým spoluhráčom Rudolfom Hunom, pričom v košickom drese v jednom útoku nenastupujú. "Nestíhal som sledovať, taký bol Rudo rýchly. Celá päťka sme sa našli, sadli sme si"

Perfektná atmosféra

Hráči HC Miklík, Lipovský, Špilár a Huna atmosféru v Steel Aréne dôverne poznajú. Tentoraz si ju mohli vychutnať aj ich reprezentační spoluhráči. "V Poprade bola kulisa slabučká. Nie ako v Košiciach. Tu to bolo perfektné. Všetci chlapci v kabíne sa tomu tešili. V Košiciach budú majstrovstvá sveta, Slovenský zväz ľadového hokeja by do Steel Arény mohol dávať čo najviac reprezentačných zápasov. Lebo tu ľudia na hokej prídu."

TOMÁŠ TÓTH

tomas.tothkorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.