Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Špilár sa už na zajtrajší duel s Košičanmi teší

Sportnet|Publikované 23. sep 2004 o 00:00

Košice - Šlágrom zajtrajšieho štvrtého kola hokejovej ST extraligy bude duel veľkých rivalov Slovan Bratislava - HC Košice. Pred dvoma rokmi sa tieto

mužstvá stretli vo finále, minulý rok však v ňom nefiguroval ani jeden, miesta prepustili Zvolenu a Trenčínu. Najmä Bratislavčania sa netaja, že po ročnej pauze opäť chcú hrať o titul, a preto svoj káder znovu vystužili. Jednou z posledných posíl bol aj odchovanec košického hokeja Gabriel Špilár, ktorý prišiel do hlavného mesta na hosťovanie z pražskej Sparty. Pre Špilára teda bude zápas proti Košiciam výnimočný, veď si zahrá proti bývalým spoluhráčom.

"Na chlapcov z Kośíc sa už teším, som, veľmi rád, že sa s nimi stretnem, hoci v drese súpera," pripúšťa G.Špilár, že sa už zajtrajšieho merania síl nevie dočkať. "Určite, že to nebude zápas ako každý iný, veď veľa chlapcov poznám a vyrastal som s nimi. Hrávali sme spolu od žiakov. Treba sa však na zápas pripraviť atak, ako na ostatné." Hoci v košickej kabíne má veľa kamarátov, žiadne podpichovačky včera ešte neregistroval. "Podpichovačky budú až keď prídeme do Košíc, najmä čo sa týka obecentstva. V tom ma už chlapci teraz podpichujú, či sa už do Košíc teším. Pred duelom v Bratislave však hecovačky ani nie sú, každý máme svoje problémy." Telefonický kontakt udržuje člen širšieho kádra reprezentácie najmä s Jarom Kmiťom a Kristiánom Kováčom. Šetriť ich však zajtra nebude, ak sa naskytne príležitosť k skórovaniu, veď teraz oblieka dres súpera. Jeden duel v minulosti odohral proti Košiciam už v čase svojho hosťovania vo Zvolene, vtedy sa strelecky nepresadil. "V prvom rade sa musím dať do poriadku. Pochopiteľne, bol by som rád, keby sa mi podarilo streliť nejaký gól. Na ľade som však ešte strašne krátko a mám problémy s kondíciou. Ja budem rád, keď podám solídny výkon." Predsezónnu prípravu Špilárovi narušili zdravotné problémy. "Mesiac a pol som stál, na ľade som len necelý mesiac. Teraz na mňa prichádza akási kríza. Včera som cestoval do Prahy za svojim rehabilitačným lekárom, ktorý by mi mal pomôcť sa z toho dostať."

Gabriel Špilár v úvodných troch kolách zaznamenal jeden gól. Do akej miery je v bratislavskom tíme zatiaľ spokojný? "K spokojnosti chýbajú dobré výkony, ako som vravel, musím dohnať kondičné resty. V Bratislave sa však na nič sťažovať nemôžem. Všetko je len na mne a pevne verím, že čoskoro budem podávať kvalitné výkony. Teraz som v Slovane, tak musím hrať čo najlepšie za tento klub." Šikovný krídelník nemá ani zlé skúsenosti s prijatím na novom pôsobisku, hoci Košica a Bratislava sa v hokejovej rivalite v láske príliš nemajú. "S týmto vôbec nemám problém. S viacerými chlapcami som sa poznal už pred svojim príchodom." Tréneri zaradili Špilára do útočnej formácie s Kuľhom a Hujsom, ktorý je tiež typom rýchleho hráča. Na ľade by si teda mohli rozumieť. "Zatiaľ sme veľa spolu nehrali, iba sa spolu zoznamujeme. Skôr tvoríme dvojičku s Maťom Kuľhom. Zloženie útokov však nie je definitívne, zostava sa bude obmieňať a vyzerá to, že budem mať nových spoluhráčov v útoku," dodal G. Špilár.

Súvisiace články