Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Špilár predsa len bude musieť ísť pod skalpel

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Košice - V Košiciach sa v dnešnom 29. kole hokejovej ST extraligy stretne jasný favorit proti ouitsiderovi, domáci HC totiž hostí Spišskú Novú Ves.

Druhý tím aktuálnej tabuľky sa na nováčikovi už raz popálil, keď po slabom výkone prehral doma šokujúco 0:3, ale dnes mal zápas vyzerať úplne inak. Spišiaci totiž ťahajú už šrtnásťzápasovú prehru, kým Košičania päťkrát po sebe nepoznali trpkosť porážky. Spišská vonku zvíťazila v celom doterajšom priebehu súťaže iba jedinýkrát - práve v spomínanom dueli v Košiciach.

Posledné vystúpenia modro-bielych doma s Trenčínom (4:2) a v Poprade (5:1) sa Košičanom herne naozaj vydarili, čo naznačuje, že mužstvo sa dostáva do dobrej formy. "Myslím si, že s výsledkami ide ruka v rukáve nahor aj forma. Sú náznaky, že je to naozaj tak," vyjadril sa tréner HC Milan Jančuška (na snímke vľavo spoločne s kolegom Róbertom Spišákom). V dnešnom súboji sa od Košíc neočakáva nič iné, ako jednoznačné víťazstvo. "Samozrejme. Vzhľadom na postavenie v tabuľke i kvalitu kádra nič iné ako víťazstvo nepripúšťame. Pevne verím, že vzostup výkonnosti sa prejaví aj v tomto stretnutí." Spišiaci majú momentálne objektívne najslabší káder v súťaži, čo je pre domácich ideálna šanca ukázať divákom, že aj proti slabším protivníkom vedia predviesť pohľadnú hru. "Áno, presne tak. A to aj napriek tomu, že Spišskú v žiadnom prípade nechceme podceniť. Kvalita je však naozaj na našej strane, a tak verím, že hráči zaberú. Tento zápas by mal byť šancou aj pre tých, ktorým sa strelecky nedarí, aby sa chytili a presadili."

Medzi zverencami Milana Jančušku a jeho kolegu Róberta Spišáka stále šarapatí maródka, aj keď aj po tejto stránke sa už situácia trochu vylepšila. Nepríjemnou zvesťou však je, že 'neposlušné' koleno reprezentačného útočníka Gabriela Špilára predsa len bude musieť ísť v najbližších dňoch pod skalpel, hoci existovala i šanca, že liečba môže zdarne prebehnúť aj bez operačného zákroku. "Okrem neho nám pre natiahnuté slabiny bude chýbať Kövér a pre problémy s kolennými väzmi Gajdoš. Otáznik visí aj nad Krotákom, ktorý sa zranil v stretnutí v Poprade. Narazil si stehenný sval, uvidíme, ako sa bude cítiť v deň zápasu." Aj keď mladý brankár Ivan Fedor, ktorý dostal v utorok šancu v Poprade, si svoje miesto zastal dobre, dnes sa už v košickej svätyni znovu objaví stabilná jednotka a opora tímu Miroslav Šimonovič.

Program dnešného 29. kola ST extraligy: Trenčín - Žilina, Skalica - Slovan, Liptovský Mikuláš - Poprad, Košice - Spišská Nová Ves, Zvolen - Martin (všetko o 17. hod.).

Program dnešného 22. kola I. hokejovej ligy: Trebišov - Považská Bystrica, Prešov - Nitra, Ružinov - Banská Bystrica, Dubnica - Topoľčany, Senica - Prievidza (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.