Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Špičkový hádzanársky turnaj v Michalovciach štartuje

Hádzanársky sviatok v Zemplíne. Diváci sa môžu tešiť na špičkové zápasy. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 6. aug 2015 o 22:00

Memoriál Tomáša Jakubču otvorí súboj Michalovčaniek s hviezdnym Baia Mare.

Memoriál Tomáša Jakubču otvorí súboj Michalovčaniek s hviezdnym Baia Mare, domáci veria, že papierové predpoklady sa nenaplnia.

MICHALOVCE. Veľký trojdňový hádzanársky sviatok v Michalovciach sa začína už dnes.

Tamojšia Chemkostav aréna bude patriť až do nedele prestížnemu turnaju Memoriál Tomáša Jakubču, na ktorý sa organizátorom opäť podarilo pritiahnuť špičkové európske tímy.

Okrem domácej Iuventy uvidia michalovskí priaznivci v akcii maďarský Debrecín, chorvátsku Koprivnicu a rumunské Baia Mare, ktoré je najväčším lákadlom 22. ročníka turnaja.

Exkluzívny súper

Práve s rumunským vicemajstrom, ktorý je zároveň obhajcom turnajového prvenstva, si na úvod zmerajú sily slovenské šampiónky z Iuventy Michalovce.

„Diváci budú môcť prvýkrát vidieť naše novovybudované družstvo, ktoré narazí na skvelý tím Baia Mare s mnohými exkluzívnymi hráčkami. Na pravom krídle má Brazílčanku Nascimento, na strednej spojke Francúzku Pineau, na pivote Chorvátku Jezič, v kádri sú aj ďalšie výborné hráčky Holanďanku Abbingh alebo Rumunku Nechitu. Fanúšikovia sa môžu tešiť na kvalitný zápas, Baia Mare je veľkým lákadlom, preto verím, že cestu do našej haly si nájdu,“ uviedol športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Pútať budú aj celky Podravky Koprivnica, chorvátskeho majstra, a popredného maďarského klubu DVSC Debrecín.

„Dúfam, že turnaj bude gradovať každým dňom, ak sa potvrdia papierové predpoklady, tak v nedeľu by sa malo bojovať o konečné umiestnenie. Boli by sme radi, keby to tak nebolo a o prvenstvo hrali naše hádzanárky.“

Prvá previerka

Turnaj bude mať aj kvalitné rozhodcovské obsadenie, prvú dvojicu arbitrov vytvoria Sivák a Oťapka, druhú Česi Opava a Válek.

„Čo sa týka cien vstupeniek, tak na dnešný zápas Iuventy s Baia Mare bude stáť lístok dve eurá. Na zajtrajší dopoludňajší medzi Debrecínom a Koprivnicou päťdesiat centov a na popoludňajší program (Michalovce – Koprivnica, Debrecín – Baia Mare) dve eurá. Rovnaká cena vstupeniek bude aj na nedeľňajší dvojzápas Iuventa - Debrecín a Baia Mare – Koprivnica,“ informoval nás J. Čúrny.

Záverečný ceremoniál turnaja sa uskutoční v nedeľu o 14. hodine.

„Pre naše družstvo to bude prvá herná previerka pred novou sezónou, na rozdiel od našich súperov, ktorí už nejaké prípravné zápasy odohrali. Chýbať nám bude Julia Kucher, ktorá má problémy s bubienkom, a zranenie trápi aj Luciu Gubikovú, takže jej štart je otázny,“ dodal športový riaditeľ Iuventy.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.