Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Špička európskeho nohejbalu mieri do Humenného

Širšia nominácia. Slovenskí nohejbalisti počas tréningu v humenskej športovej hale. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 2. nov 2015 o 23:00

V termíne 13. – 15. novembra sa v Humennom konajú majstrovstvá Európy mužov.HUMENNÉ. Región pod Vihorlatom sa o dva týždne stane centrom špičkového medzinárodného nohejbalu.

Humenné bude totiž v termíne 13. – 15. novembra dejiskom majstrovstiev Európy mužov, ktoré sa konajú pod záštitou Medzinárodnej nohejbalovej únie (UNIF).

Na šampionáte starého kontinentu sa súťaží v tradičných troch kategóriách – single, dvojice a trojice. Medzi tuctom účastníkov nechýbajú ani Slováci.

Najvyššie nasadenie

Očakávania a ciele sú vysoké. Slovensko bolo najvyššie nasadené pre európsky šampionát aj preto, že na predchádzajúcich majstrovstvách Európy v Česku dosiahla naša reprezentácia zlatý hetrik.

Je síce pravdou, že slovenská reprezentácia prechádza obmenou, omladením, no domáce prostredie velí uspieť.

Okrem Slovenska sa šampionátu zúčastnia reprezentanti Švajčiarska, Ukrajiny, Francúzska, Anglicka, Írska, Česka, Rumunska, Dánska, Maďarska, Poľska a Rakúska.

Skupiny známe

Po vyžrebovaní spoznali Slováci svojich súperov v kategóriách: single – Slovensko, Švajčiarsko, Ukrajina; dvojice – Slovensko, Francúzsko, Írsko; trojice – Slovensko, Rumunsko, Dánsko.

„Keďže poznám hráčsku kvalitu našich súperov, bude dosť náročné postúpiť do boja o medaily v kategórii jednotlivcov. Skupinovú fázu by sme mali zvládnuť, ale potom nás čaká niekto z trojice Rumun, Čech alebo Dán a štvrťfinále už bude veľmi náročné. Vo dvojiciach to vidím reálnejšie, máme vyhliadky na cestu až do finále. Medzi trojicami sú v našej skupine Rumuni i Dáni. Ak sa chceme vyhnúť najbližšie Čechom, bude potrebné skupinu vyhrať,“ konštatoval Marián Žigala, tréner slovenskej nohejbalovej reprezentácie.

Zatiaľ jedenásti

Od piatka do nedele absolvovali slovenskí reprezentanti v humenskej športovej hale sústredenie.

V širšej nominácii je zatiaľ jedenásť nohejbalistov, pre šampionát určí tréner deviatich.

Vyberať bude z tohto jedenásťčlenného zoznamu: Ján Brutovský, Branislav Belko (obaja Vsetín/ČR), Ladislav Stupák, Jakub Siladi (obaja DPMK Košice), Silven Galus, Igor Hulín, Marek Hulín (všetci KAC Košice), Lukáš Gabák (ŠK Laborec Humenné), Milan Černota (NK Revúca), Michal Bertko (Modřice/ČR), Ján Kilík (Čelákovice/ČR). „Hráči sú zdravotne v poriadku, chcem, aby sa aklimatizovali v podmienkach šampionátu,“ dodal Marián Žigala.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.