Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Špelda nevie, koľko ho góly budú stáť v kabíne

Parádny vstup. Poprad začal sezónu presvedčivým triumfom. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 19. sep 2012 o 22:00

Fantasticky vykročili do novej extraligovej sezóny hokejisti Popradu. Na ľade Skalice vyhrali presvedčivo 7:3.

Fantasticky vykročili do novej extraligovej sezóny hokejisti Popradu. Na ľade Skalice vyhrali presvedčivo 7:3, keď o svojom výraznom triumfe rozhodli v tretej tretine štyrmi presnými zásahmi.

POPRAD. Výrazný podiel na cennom skalpe mali popradskí obrancovia. Nielenže eliminovali Pálffyho a spol., ale strelili až štyri zo siedmich gólov „kamzíkov“. Dva z nich zaznamenal český bek Jaroslav Špelda, ktorý bol s tromi kanadskými bodmi hráčom zápasu.

„Chalani mi to zatiaľ ešte nespočítali, takže neviem, koľko presne ma to bude stáť v kabíne. Nejaká čiastka to ale určite bude, uvidíme, koľko,“ rozhovoril sa Špelda.

Zrejme ani on nečakal, že novú sezónu začnú Popradčania takýmto vysokým víťazstvom v Skalici. „Je to pekný začiatok, je to však ešte iba prvý zápas. Uvidíme, čo bude ďalej.“

Zdá sa, že eliminovať útočnú snahu Skaličanov nebolo pre popradské mužstvo až takým veľkým problémom.

„Snažili sme sa tak ako vždy sústrediť hlavne na Pálffyho, aby sme ho čo najviac obsadzovali a to sa nám vyplatilo. Eliminovali sme súpera a svoje šance, ktorých sme mali dosť, sme dokázali premeniť. Pre nás obrancov je plusom, že aj my sme strelili nejaké góly. Našou prvoradou úlohou je ich neinkasovať. Určite sme však nečakali, že hneď v prvom kole dáme sedem gólov, nebol to ale ľahký zápas. Bolo tam dosť situácií, kedy nás podržal gólman,“ poznamenal Špelda.

Zajtra čaká Podtatrancov domáci súboj s Košicami, v ktorých skúsený bek v minulosti pôsobil.

„Teším sa na zápas, hoci mužstvo Košíc je prakticky celé obmenené. Hrali sme s nimi dvakrát aj v príprave, vieme, ako hrajú a dobre sa na nich pripravíme. Očakávam vyrovnaný zápas dvoch kvalitných súperov,“ dodal Špelda.

Z Litoměříc späť do Popradu

Popradský útočník Matúš Paločko je doposiaľ posledným hráčom, ktorý bol dopísaný na súpisku HK Poprad. Aj on sa na Záhorí prezentoval presným zásahom.

„Najprv som bol v českých Litoměřiciach, kde sa mi celkom darilo, avšak prišli tam hráči zo Sparty Praha i z Litvínova. Bola tam príliš veľká konkurencia a na moje miesto prišli iní hráči. Vrátil som sa späť do Popradu a Tibor Turan mi dal šancu. Hrali sme disciplinovane, je tu super kolektív. Som rád, že sme vyhrali a že sa mi podarilo skórovať. Dať gól hneď v prvom zápase je výborné,“ povedal Paločko, ktorý v Skalici nastúpil vo štvrtom útoku s Rapáčom a Gápom.

„Našou prvoradou úlohou je neinkasovať gól, napádať hráčov súpera, vypýtať si nejaké fauly. Teší nás, že sme pre mužstvo urobili aj niečo navyše,“ doplnil Paločko.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.