Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Špecifické derby v Topoľanoch

Sportnet|Publikované 28. okt 2005 o 22:00

Michalovce - Veru špecifické derby sa zajtra odohrá na ihrisku v Topoľanoch. V súboji pätnásteho kola štvrtej ligy Juh tam zavíta susedný Lastomír.

Zaujímavosťou je, že na lavičke hostí sa predstaví Martin Melník, ktorý záver hráčskej a začiatok trénerskej kariéry strávil práve v Topoľanoch a dokonca tam má stále platný registračný preukaz! Práve Martina Melníka nahradil po desiatom kole vlaňajšieho ročníka na lavičke Lastomíra Fridrich Bliščák, ktorý v lete zamieril do Topolian. Špecifík ako maku, no ktovie, ako dopadne samotný zápas? "Hráme doma a to je najhlavnejší dôvod, aby sme pomýšľali na plný bodový zisk. Na druhej strane pripúšťam, že derby nemá favorita a súperi sa navzájom veľmi dobre poznajú. Naposledy som sa na lavičke Lastomíra tešil z víťazstva 5:1 nad Topoľanmi a nebránil by som sa, keby to bolo zajtra naopak," nezakryl v sebe povestné šibalstvo 66-ročný matador Fridrich Bliščák a pripomenul, že kvôli trestu nebude môcť rátať s kanonierom Kopkom a kvôli chorobe je otázny štart Surmina.

Čo čert nechcel, Martina Melníka sme pri téme Topoľany zastihli na ihrisku v Topoľanoch. Nie, nebol na výzvedách, to iba jeho šikovní žiačikovia Michaloviec tam odohrali stretnutie proti Svidníku. Napriek tomu sa s nami ochotne pozhováral. "Už neraz som sa predstavil proti svojim bývalým klubom a musím sa priznať, že sa mi proti nim darí. Obzvlášť v Topoľanoch sme mali vždy úrodnú pôdu, takže prečo to nezopakovať? Naposledy sme v hodine dvanástej ratovali výhru nad Veľkými Kapušanmi a bod by sa nám zišiel. Na druhej strane nám budú veľmi chýbať Koba, Rebej či Eštok, do nohy hráči základnej zostavy. Je pravda, že derby favorita nemá, ale prekvapiť môžeme," dodal Martin Melník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.