Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

ŠPD Rožňava B získala svoje druhé víťazstvo

Sportnet|Publikované 15. dec 2005 o 00:00

Rožňava - Minulý víkend mali basketbalisti rožňavského ŠPD B nabitý program. V sobotu podvečer hrali do s Levočou a v nedeľu ráno o pol deviatej

nastúpili na zápas v Michalovciach. Kým na domácej pôde neuspeli, z Michaloviec si doviezli druhé víťazstvo v sezóne. Zároveň sa pre nich týmito zápasmi skončila prvá časť súťaže. Odveta sa pre nich začne v januári.

V prvej štvrtine súboja s Levočou ťahali Rožňavčania za kratší koniec. Nedostatky mali hlavne v premieňaní šancí spod koša. Navyše sa obnovilo zranenie B. Nagy z predchádzajúceho zápasu, a tak už od druhej štvrtiny nehral. Prvú desaťminútovku prehrali domáci o deväť bodov. V druhej štvrtine sa im však začalo dariť viac. Dokázali získať jedenásť lôpt a naopak menej ich strácali. Zlepšila sa aj streľba. Výsledkom toho bolo, že štvrtinu vyhrali a náskok súpera sa im podarilo stiahnuť na dva body. Črtajúci sa dobrý výsledok sa však začal strácať v tretej štvrtine. Skúsenejší hostia pridali a svoj náskok znova natiahli. Pred poslednou štvrtinou viedli o desať bodov a tento náskok sa im do konca stretnutia podarilo natiahnuť na pätnásť bodov. "Bol to silný súper. Nám sa nedarilo premieňať podkošové situácie. Zlomovou bola tretia štvrtina, v ktorej nám súper ušiel. Snažili sme sa, bohužiaľ to nevyšlo. S výkonom môžem byť spokojný. Pätnásťbodový rozdiel nie je až taký veľký, ako keby sme s Levočou hrali na začiatku súťaže," povedal tréner ŠPD Rožňava B Juraj Nagy.

V nedeľu už skoro ráno cestovali hráči rožňavského "béčka" na predohrávané stretnutie do Michaloviec. V studenej hale sa im nepodarilo zachytiť začiatok stretnutia a v jednej chvíli prehrávali až o šestnásť bodov. Postupne sa im však darilo sťahovať náskok súpera. Strelecky sa hneď od úvodu začalo dariť B. Nagyovi a na svoje konto si pripísal 31 bodov. Polčas prehrali o tri body. Obrat nastal v tretej štvrtine. Vyhrali ju 32:23 a do poslednej desaťminútovky išli s šesťbodovým náskokom. Štvrtina bola vyrovnaná, Rožňavčanom sa podarilo udržať náskok až do konca. "S ohľadom na to, že chlapci museli vstávať skoro ráno, podmienky v hale i to, že na rozcvičku sme mali len dvadsať minút, som s výsledkom spokojný. Hoci sme dostali dosť veľa, hlavné je, že sme vyhrali. O našej prevahe rozhodlo väčšie chcenie a súpera sme zaskočili aj presingom po celom ihrisku. Nebol na to pripravený a nevládal. Zo získaných lôpt sme dokázali bodovať. Zlepšila sa aj streľba spod koša," povedal J. Nagy.

Náročný víkend sa teda rožňavskému "béčku" vydaril tak spolovice. Zásluhou J. Lentvorského sa obrana pomaly zlepšuje, ale ešte sú v nej medzery. "Trápi nás však nepremieňanie stopercetných šancí spod koša. To ma mrzí a potrebovali by sme trénovať viac ako doteraz. Zároveň musíme popracovať na psychickej stránke, lebo to robí aj pätdesiatpercent úspechu. Keď chlapci chcú, majú chuť, tak to ide, keď sa im nechce, tak je to vidieť na výsledkoch," uviedol J. Nagy.

Dôvodom predohrávania zápasu s Michalovcami bola stužková. Stretnutie sa pôvodne malo hrať nadchádzajúci víkend. "Na stužkovú ideme všetci traja Nagyovci a nevedel som to inak vyriešiť. Súper nám vyšiel v ústrety a stretnutie sa presunulo na nedeľu o 8.30 hod.," vysvetlil tréner J. Nagy. Skorý začiatok zápasu Rožňavčania takmer nestihli. Príčinou bolo to, že zraz hráčov bol na inom miesto, ako ich čakal autobus. "Problémom bolo, že sme sa nezhodli na mieste stretávky. Našťastie sa všetko vyriešilo a o pol siedmej sme vyrazili. Do Michaloviec sme prišli desať minút pred začiatkom zápasu," priblížil J. Nagy. Po dvadsaťminútovej rozcvičke sa zápas začal. Nepríjemne však J. Nagya prekvapili podmienky v hale. "Bola tam strašná zima. Celý zápas som musel byť v čiapke a kabáte. Domáci sú s tým zrejme vyrovnaný, ale nám to robilo dosť problémov," povedal J. Nagy.

ŠTATISTIKA

Rožňava B - Levoča 65:80 (13:22, 34:36, 53:63)

body za Rožňavu M. Helmécy 22, L. Nagy 12, Čižmár 11, Valentík 6, B. Nagy, (Bukovič 4, Halko 5, Vasas 2, Hlivák, Bencö), trojky 5:0, fauly 17:15, trestné hody 14/7:18/11, rozhodovali Filo, Bakoš

Michalovce - Rožňava B 86:91 (24:18, 39:36, 62:68)

body za Rožňavu B. Nagy 31, M. Helmécy 21, L. Nagy 14, Valentík 8, Bencö 3 (Čižmár 9, T. Helmécy 3, Hlivák 2, Halko), trojky 3:8, fauly 24:25, trestné hody 34/16:30/16, rozhodovali Šarišský, Daňo

Súvisiace články