Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Sparte už hrozí boj o záchranu

Sportnet|Publikované 7. nov 2005 o 00:00

PRAHA - Futbalisti pražskej Sparty, hrajúci bez zraneného slovenského reprezentanta Karola Kisela (zlomená kľúčna kosť), prehrali aj v 12. kole českej Gambrinus ligy na ihrisku Jablonca 1:2 a na 11. mieste ich po neúplnom víkendovom kole delí od poslednéh

Nešťastný kapitán Sparty Praha Martin Petráš a jeho sklamaný spoluhráč Lukáš Zelenka (vo výreze) po prehranom stretnutí s Jabloncom. FOTO - ČTK

o Brna už len päť bodov. Stanislavovi Grigovi sa tak zatiaľ nedarí splniť prvý cieľ po príchode na Letnú, a to zastavenie výsledkového prepadu "rudých", ktorí pod vedením slovenského trénera z piatich zápasoch v domácej súťaži a Lige majstrov zatiaľ raz zvíťazili a štyrikrát prehrali.

Sparta po úspešných rokoch v lige prežíva opačné pocity, ktoré potvrdili aj posledné dve prehry v domácej súťaži s Olomoucom a Jabloncom. Na ihriskách súperov sa futbalisti Sparty už dokonca stretávajú s posmešnými pokrikmi: "Holá, holá, holá, druhá liga volá." Avšak tréner Griga, ktorý po výmene za trénera Jaroslava Hřebíka podpísal so Spartou zmluvu do leta 2007, si takúto športovú tragédiu v histórii najslávnejšieho českého klubu nepripúšťa.

"Je to síce veľmi nepríjemné, ale na to, že by sme hrali o udržanie, zatiaľ nemyslíme." Po vypätom zápase si Griga dokonca aj zažartoval. Keď po ňom fanúšik hodil pohár piva, s nadhľadom skonštatoval: "Asi vie, že som abstinent, a snaží sa to zmeniť."

Veľa dôvodov na smiech však sparťania nemajú, pričom ďalšiu prehru si nevedel vysvetliť ani slovenský reprezentant Martin Petráš. "Čo mám na to povedať? Zase sme prehrali, stále je to to isté. Na každý gól potrebujeme veľmi veľa šancí, ale inkasujeme až príliš jednoducho," povzdychol si bezprostredne po zápase kapitán Sparty.

Sparta v Jablonci nehrala zle, tvorila hru, ale na body to nestačilo. Osobnosť lídra v podobe Karola Poborského, ktorý bol prinútený k odchodu do druholigových Českých Budějovíc, chýba Sparte už nielen v rozhodujúcich momentoch v Lige majstrov, ale aj domácej Gambrinus lige. "Boli sme lepší, diktovali sme tempo, mali viac šancí... Ale nič z toho nemáme," zrhnul zápas Griga.

Sparta sa najbližšie stretne o dva týždne doma s Mladou Boleslavou, nôž na krku jej káže vyhrať. "Nechcem, aby hráči premýšľali nad tým, či hrajú o titul, alebo o záchranu. Ich povinnosťou je, aby sa najlepšie pripravili na najbližší zápas, a ten vyhrali. Pred reprezentačnou prestávkou sme si chceli spraviť náladu, ale dostali sme sa do takej situácie, že sme v tom ešte hlbšie," zakončil slovenský tréner Sparty.

(tasr)

Jablonec - Sparta 2:1 (1:0)

Góly: 8. Michálek, 54. Smíšek -

71. Poláček. 3028 divákov

Za Spartu odohral Martin Petráš celý zápas.

Súvisiace články