Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Spartak Moskva sa po ročnej pauze vráti do KHL

Za Spartak Moskva hral v KHL aj slovenský útočník Rastislav Špirko. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 22. máj 2015 o 07:42

Klub vynechal sezónu 2014/2015 nadnárodnej súťaže pre finančné problémy, keď jeho hlavný sponzor Investbank prišiel o bankovú licenciu.

MOSKVA. Spartak Moskva sa po ročnej pauze vráti do Kontinentálnej hokejovej ligy. Potvrdil to predseda výboru riaditeľov ruskej nadnárodnej súťaže Gennadij Timčenko.

"Spartak bude hrať v KHL v budúcej sezóne," povedal pre championat.com Timčenko.

Klub vynechal sezónu 2014/2015 nadnárodnej súťaže pre finančné problémy. Spartak Moskva mal ťažkosti od decembra 2013, keď jeho hlavný sponzor Investbank prišiel o bankovú licenciu.

Klub si požičal financie od vedenia KHL a predmetnú sezónu ešte dohral. Napriek snahe funkcionárov sa však nepodarilo zabezpečiť rozpočet na súťažný ročník 2014/2015.

Vlani v decembri vyvstalo, že novými sponzormi Spartaka Moskva budú partneri a investori klubu HC Lev Praha, ktorý takisto nevykazuje činnosť.

Spartak Moskva údajne zároveň podporí spoločnosť Volga Group, ktorá patrí šéfovi výboru riaditeľov KHL Gennadijovi Timčenkovi.

tV tejto firme po ukončení svojho pôsobenia na poste šéfa organizačného výboru zimných olympijských hier 2014 v Soči pracoval aj terajší šéf KHL Dmitrij Černyšenko.

Súvisiace články