Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Sparta s prvým víťazstvom, Bruggy šokovali AC, ManU dobyl Britániu

TASR|23. okt 2003 o 00:39

Bratislava 22. októbra (TASR) - Futbalová Liga majstrov mala na programe stretnutia 3. kola v skupinách E až H. Pražská Sparta si zaknihovala v tohtoročnej ...

Bratislava 22. októbra (TASR) - Futbalová Liga majstrov mala na programe stretnutia 3. kola v skupinách E až H. Pražská Sparta si zaknihovala v tohtoročnej edícii prvé víťazstvo, keď aj so slovenským futbalistom Vladimírom Labantom v základnej zostave zdolala na Letnej Besiktas Istanbul 2:1.

O prvé tri body za víťazstvo pre Pražanov do tabuľky G-skupiny sa gólmi zaslúžili Lukáš Zelenka a Karel Poborský. Práve strelca prvého úspechu "rudých" striedal v 90. minúte ďalší Slovák Rastislav Michalík.

Šok sa zrodil na štadióne Giuseppe Meazzu v Miláne, kde belgický outsider FC Bruggy po víťazstve 1:0 dokázal vydolovať všetky tri body zásluhou presnej strely Andresa Mendozu ešte v prvom polčase.

V Glasgowe sa "bitka o Britániu" úspešnejšie skončila pre tamojšieho rodáka sira Alexa Fergusona, ktorého MAnU zvíťazil na Ibrox Parku 1:0. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral už v 5. minúte netradičný strelec Phil Neville. Americký gólman "červených diablov" Tim Howard v 89. výborným zákrokom zabránil Christianovi Nerlingerovi vyrovnať.

V Madride si Real poradil s Partizanom Belehrad 1:0 a s deviatimi bodmi po troch zápasoch suveréne vedie tabuľku F-skupiny. O osude stretnutia súperov, ktorí sa naposledy stretli vo vzájomnom dueli vo finále EPM v roku 1966 (v Bruggách vyhral Real 2:1) rozhodol Raúl Gonzáles v 38. minúte.