Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Sparta Praha už vo vlastníctve J&T

SITA|3. jún 2004 o 10:34

PRAHA 3. júna (SITA) - Slovenská finančná podnikateľská skupina J&T sa už stala vlastníkom najslávnejšieho českého futbalového klubu Sparta Praha. Podľa denníka MF Dnes bola zmluva o predaji podpísaná ...

PRAHA 3. júna (SITA) - Slovenská finančná podnikateľská skupina J&T sa už stala vlastníkom najslávnejšieho českého futbalového klubu Sparta Praha. Podľa denníka MF Dnes bola zmluva o predaji podpísaná v utorok večer. Informáciu doteraz nepotvrdil ani prezident Sparty Vlastimil Košťál, ani zástupcovia J&T. "Zatiaľ nemôžeme nič povedať. Skutočnosťou je, že niekto informáciu o predaji šíri, ale či to je pravda, zostáva otázne," uviedol pre idnes.cz hovorca spoločnosti Petr Málek. "Nemám zatiaľ informácie, že by to bolo záväzné," reagoval jeden z dvojice majiteľov J&T Patrik Tkáč. Napriek tomu podľa idnes.cz neexistujú pochybnosti, že v utorok sa rokovania o predaji úspešne zavŕšili a J&T sa stala piatym vlastníkom klubu z Letnej v porevolučnej ére a druhým zo Slovenska. V rokoch 1996 až 1999 bola majiteľom Sparty ďalšia slovenská firma VSŽ Košice.

Cena, ktorú musel nový majiteľ za najúspešnejší český klub zaplatiť, sa pohybuje okolo 670 miliónov českých korún a J&T prevzali aj úver za tréningový areál na Strahove v hodnote 230 miliónov korún. Investičné plány a zámery by mali zástupcovia J&T oznámiť až po oficiálnom predstavení verejnosti. Vo funkcii prezidenta klubu by aj pod novým vlastníkom mohol zostať doterajší šéf Vlastimil Košťál, ktorý doteraz vlastnil 5 percent akcií klubu. Pohromade by mal ostať aj súčasný hráčsky káder s tromi Slovákmi Vladimírom Labantom, Rastislavom Michalíkom a Martinom Petrášom pod vedením trénera Františka Straku. Odísť by však mal terajší športový riaditeľ Miroslav Pelta.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Wales vs. Švajčiarsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Fínsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Belgicko vs. Rusko
Kurzy prináša