Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Sparta Praha sa intenzívne zaujíma o Mareka Čecha ml.

SITA|28. jan 2004 o 12:40

BRATISLAVA/PRAHA 28. januára (SITA) - Český futbalový majster Sparta Praha má eminentný záujem o talentovaného slovenského ľavonohého obrancu a stredopoliara Mareka Čecha ml. z Interu Bratislava. Podľa informácií agentúry SITA sa už uskutočnilo viacero ro

kovaní o odchode bronzového medailistu z ME 2002 hráčov do 19 rokov z Pasienkov na Letnú. Vedenie pražského veľkoklubu o Čechovom prestupe intenzívne rokuje. Práve kvôli 21-ročnému Slovákovi neodleteli funkcionári Sparty za mužstvom na sústredenie na Cyprus a zostali v Prahe.

Generálny manažér Interu Bratislava Jozef Barmoš síce poprel, že vedenie žlto-čiernych rokuje so Spartou, no zároveň pripustil, že účastník minuloročných MS hráčov do 20 rokov v Spojených arabských emirátoch M. Čech ml. môže v prípade zaujímavej ponuky odísť z Pasienkov. "O záujme Sparty vieme, Mareka však chcelo viac zahraničných klubov. Zatiaľ sme s predstaviteľmi pražského tímu oficiálne nerokovali, nemáme od nich konkrétnu ponuku. Neradi by sme oslabili pred jarnou časťou ligy náš káder, ale v prípade zaujímavého návrhu sa nebudeme predaju niektorého z našich hráčov brániť," skonštatoval Jozef Barmoš.

Hovorkyňa Sparty Praha Lenka Raková na otázku agentúry SITA, či Marek Čech ml. je v hľadáčiku klubu, diplomaticky odvetila: "Nekomentujem!" Vzhľadom na blížiaci sa koniec zimného prestupového obdobia a smernice Česko-moravského futbalového zväzu (ČMFS) musí byť prípadný Čechov transfer písomne podaný najneskôr v pondelok 2.

Podľa informácií agentúry SITA sa po MS "20", na ktorých M. Čech ml. patril medzi najlepších hráčov slovenského výberu, zaujímali o odchovanca trebišovského futbalu predstavitelia francúzskych aj nemeckých prvoligových klubov. Juniorský reprezentant SR je však zmluvne viazaný s Interom a zahraniční manažéri doposiaľ nepredostreli finančnú ponuku, ktorú by vedenie žlto-čiernych akceptovalo.

V Sparte Praha momentálne pôsobia traja slovenskí futbalisti - obrancovia Martin Petráš a Vladimír Labant a stredopoliar Rastislav Michalík.

Súvisiace články