Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Spanilá jazda pokračovala až do konca

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Michalovce - Naše reprezentantky pokračovali vo víťaznom rytme aj v poslednom súboji druhej skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2003 v

hádzanej žien, ktoré sa uskutočnia v Chorvátsku. Po piatich náročných dueloch pôsobili unaveným dojmom a zrejme aj preto sa s reprezentáciou Turecka dlho naťahovali o každý gól. Lepšie začali Slovenky, ktoré sa ujali vedenia gólom Mravíkovej, ale hráčky hostí zakrátko zvrátili stav vo svoj prospech. Vďaka presným strelám Vlčkovej a Šalatovej sme znovu získali vedenie a po perfektných zákrokoch brankárky Kodayovej sme si ho udržiavali do 13. minúty. Vtedy hráčky z krajiny polmesiaca vyrovnali na 6:6, pričom takmer všetky ich góly padali po chybách v strede našej obrany. Slovenkám pomohol príchod domácej Michalovčanky Tóthovej, ktorá dvoma gólmi zvýšila na 11:8, čo bol dovtedy náš najvýraznejší náskok. V závere prvého dejstva sme viedli 16:13, ale v záverečnej minúte sa rozdiel skóre scvrkol iba na jediný gól. V druhom polčase pokračovali naše hráčky v nátlakovej hre, ale keďže nedokázali ubrániť tureckú bombardérku Yeliz Őzel, nevedeli sa od mladých Turkýň výraznejšie odpútať. Zaujímavý bol záver stretnutia, Slovensko ešte osem minút pred koncom viedlo iba o jediný gól, ale už o tri minúty neskôr bol po presných strelách krídelníčky Stuparičovej stav 30:27. V poslednej sekunde sa podarilo skórovať Hrabovskej, ale chorvátski rozhodcovia jej gól neuznali.

Slovensko - Turecko 31:28 (16:15)

Pred 1100 divákmi (vypredané) rozhodovali Krajč a Živolič (obaja Chorvátsko)

SLOVENSKO: Kodayová, Kudročová Mravíková 6, Uhráková 1, Caltíková 6, Hrabovská 4, Fečová, Glankovičová, Tóthová 2, Vlčková 2, Dubajová 2, Šalatová 3, Kormanová 1, Stuparičová 4

TURECKO: Kabadayi, Soylu Türkey 5, Kara, Őzel 10/1, Yilmar 1, Tuncer 1, Yesilbayir 2, Kaya, Iskenoeroglu 3, Inamoglu, Yaman 2, Atabay, Aslan 2 Priebeh: 2:2, 5:4, 8:6, 10:8, 12:11, 16:13, 18:17, 22:19, 25:22, 28:27, 30:28.