Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Španielsky novinár: Vyhrať nad vami štyri nula? Tie časy sú preč

Salvador Carmona pracuje v denníku El Espanol. (Autor: ANA RIVERO pre SME)
Prémiový obsah
Kristína Kúdelová|31. aug 2015 o 19:19

Španielsky športový novinár Salvador Carmona sa bojí výsledku. Vy ste vo forme, my sme bez formy, hovorí.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti nastúpia proti hráčom, ktorí majú v Španielsku oveľa vyšší spoločenský status, ako by si zaslúžili. Že môžu aj prehrať, o tom miestne noviny nepíšu, hovorí SALVADOR CARMONA z denníka El Espanol.

Jeho články a blogy sú medzi Španielmi veľmi obľúbené. Najmä preto, že do športovej žurnalistiky vniesol prácu so štatistikami.

Čo vám hovoria vaše obľúbené štatistiky? Kto v zápase Španielsko - Slovensko vyhrá?

"To keby som vedel! Štatistiky vedia povedať veľa o výkonnosti hráčov, ale ako dopadne zápas, to zatiaľ zostáva alchýmiou. Prehru na Slovensku sme napríklad nečakali, považovali sme sa za favoritov. No ukázalo sa, že nám veľmi chýbal stopér Ramos, obrana bola príšerná a Casillas mal zase zlý deň. To, čo k vám vtedy prišlo, nebolo celkom Španielsko."

Teraz to bude Španielsko?“

„Nie. Teraz to bude zase o niečo horší tím, ako keď sme vyhrávali šampionáty. Vy budete mať všetkých dobrých hráčov?"

V prvom vzájomnom zápase Slováci Španielov zdolali 2:1.

Nie, štyria budú chýbať. Ktorých považujete za dobrých?

„Škrteľa, toho stále sledujeme v Liverpoole, a Hamšíka z Neapolu. Tí sú najlepší, nie? Aj od nich bude závisieť, ako tento zápas dopadne a verte, pre nás je nesmierne dôležitý. Veľmi potrebujeme, aby sme ho vyhrali a na majstrovstvá postúpili z prvého miesta. Keď my teraz s vami prehráme a zároveň Ukrajina vyhrá, už sa nám to nikdy nepodarí a nastane chaos, ktorí si ľudia vôbec neuvedomujú, ani si ho nevedia predstaviť."

Ako to, že si to nevedia predstaviť? V novinách o tom nepíšete?

„Nie. Médiá sú k španielskym futbalistom veľmi zhovievavé, píšu, ako keby boli ich fanúšikovia, stále ich chránia ako našich chlapcov, ktorí pre nás urobili všetko. Tento postoj pretrval, aj keď sme sa vrátili predčasne z Brazílie, a to bola teda naozaj čistá katastrofa. Casillasa sme nespoznávali, dostali sme päť gólov v jednom zápase, bože! Viete, že Casillas už tu v Madride nie je? Už je v Porte."

casillas_res.jpg

Iker Casillas si už oblieka dres FC Porto. FOTO - TASR/AP.

Áno, ten odchod obletel všetky médiá. Čo si myslíte, že sa s ním stalo?

„Už po MS v roku 2012 mu klesla forma a ublížili mu aj zlé vzťahy s trénerom Mourinhom. Niekoľko mesiacov sedenia na lavičke ho zničilo. Nečudujem sa, že

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články