Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Španielom sa bod máli

Sportnet|12. jún 2004 o 00:00

Španieli sa s Rusmi stretnú po šiestich rokoch a o ničom inom ako o výhre nechcú počuť. Teóriu o spokojnosti s remízou v otváracom zápase útočník Fernando Morientes pre oficiálnu stránku ME rázne odmietol. "Na papieri je to dobrý výsledok, ale v reáli ..

Španieli sa s Rusmi stretnú po šiestich rokoch a o ničom inom ako o výhre nechcú počuť. Teóriu o spokojnosti s remízou v otváracom zápase útočník Fernando Morientes pre oficiálnu stránku ME rázne odmietol. "Na papieri je to dobrý výsledok, ale v reáli je to málo. Urobíme všetko pre to, aby sme súpera, hoci s viacerými silnými individualitami, zdolali," hovoril zakončovateľ francúzskeho finalistu Ligy majstrov AS Monaco.

Rusi v doterajších šiestich vzájomných dueloch zdolali Španielov len raz (pred 33 rokmi v Moskve 2:1). Ich šance znižujú početné zranenia. Na poslednú chvíľu musel účasť na ME odriecť ruský kapitán Viktor Onopko, necestoval ani Sergej Ignaševič z Lokomotivu Moskva a ruský kouč Georgij Jarcev môže stavať obranu odznova.

"Je to nepríjemné, ale to sa stáva. Nemyslite si, že Onopko a Ignaševič sú jediní dvaja Rusi, čo vedia hrať futbal. Ak sa nám podarí dobrý výsledok so Španielmi, určite príde aj sebavedomie a bude to ešte lepšie," tvrdí pre oficiálnu stránku ME stredopoliar Lokomotivu Moskva Dmitrij Loškov.

Osobitnú motiváciu na zápas má 35-ročný brankár Santiago Caňizares. Ak mu tréner Iňaki Saez dá dôveru, stane sa najstarším Španielom, ktorý si zahral na finálovom turnaji. Doteraz ním bol Antoni Zubizaretta (34 rokov, 7 mesiacov, 30 dní). (rh)

Pravdepodobné zostavy

ŠPANIELSKO: 1 Caňizares - 5 Puyol, 3 Marchena, 6 Helguera, 2 Capdevilla - 4 Albelda, 8 Baraja, 17 Etcheberria, 16 Xavi Alonso - 10 Morientes, 7 Raúl. RUSKO: 1 Ovčinnikov - 17 Sennikov, 13 Šaronov, 21 Bugajev, 16 Jevsejev - 8 Gusev, 15 Aleničev, 10 Mostovoj, 4 Smertin - 9 Bulykin, 3 Syčev.

Rozhoduje Švajčiar Urs Meier.

Súvisiace články