Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Španieli včera dorazili do Bratislavy

Sportnet|Publikované 15. nov 2005 o 00:00

Krátko pred štrnástou hodinou sa v príjazdovej hale Letiska M. R. Štefánika v Bratislave objavili futbalisti Španielska, súperi Slovákov v

stredajšom odvetnom súboji baráže o postup na MS 2006. Ako prvý pred kamerami a fotoaparátmi slovenských médií zapózoval v červenom drese, s typickým sombrerom na hlave a širokým úsmevom na perách španielsky živý maskot Manolo. Azda najznámejší futbalový fanúšik na svete sa ochotne pozhováral so svojimi krajanmi, čakajúcimi na svoje futbalové hviezdy.

Z hráčov medzi prvými k pripravenému autobusu zamierili esá Realu Madrid útočník Raúl Gonzalez a obranca Michel Salgado. Nasledovali ich Jose Antonio Reyes z Arsenalu a Carles Puyol z FC Barcelona. Väčšina Španielov prišla po sobotňajšom víťazstve v dobrej nálade, ale žiadosti o rozhovor zjavne ignorovali. Tréner Luis Aragones ešte pred príletom pre denník Marca naznačil, že oproti prvému súboju hodlá urobiť v zostave niekoľko zmien. Určite nemôže zaradiť do základnej jedenástky Albeldu, ktorý bude chýbať pre žlté karty. Nahradiť by ho mohol Xabi Alonso, ktorý však nie je celkom zdravotne v poriadku. Príležitosť by údajne mali dostať aj ďalší náhradníci ako napríklad David Villa v útoku alebo Sergio Ramos a Antonio Lopez v obrane. Španieli zamierili z bratislavského letiska do centra mesta, kde sa ubytovali v hoteli Radisson SAS Carlton.

Brankár španielskej reprezentácie Iker Casillas varuje svojich spoluhráčov pred podcenením barážovej odvety so Slovenskom. Casillas tvrdí, že výsledok 5:1 z prvého stretnutia je svojím spôsobom veľmi zradný a zvádza k ľahostajnosti. "Sme si plne vedomí situácie, v akej sa nachádzame. Lepšie je vyhrávať pred odvetou 5:1 ako 2:1, ale musíme sa mať na pozore. Keďže chceme ísť na šampionát do Nemecka, nesmieme nič podceniť," povedal pre Rádio Marca Casillas. Španieli v úvodnom súboji baráže v Madride nasúkali Slovákom, ktorí dohrávali bez vylúčeného trénera Dušana Galisa a obrancu Mariána Hada, päť gólov. Tí mali ťažké srdce na rozhodcov a v odvete v Bratislave im sľúbili "peklo". Casillas k tomu poznamenal: "Určite budú veľmi nabudení. Keby som ja prehral v takomto dôležitom stretnutí 1:5, tiež by som bol nahnevaný a snažil sa ísť do odvety s maximálnym nasadením." Skúsený gólman Realu Madrid sa vyjadril aj k tomu, ako by asi mohli zmýšľať o barážovej odvete hráči súpera. "Slováci sa určite budú snažiť streliť do 15 minút gól a potom z toho vyťažiť čo najviac. Určite neverím, že na Slovensku dostanem štyri góly. Nebudem však pokúšať osud tvrdením, že sa tak nemôže stať," dodal 24-ročný brankár, celým menom Iker Casillas Fernandez.

Súvisiace články