Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Španieli v štvrťfinále proti USA bez Nadala

SITA|Publikované 28. mar 2007 o 09:33

LONDÝN 28. marca (SITA, AP) - Rafael Nadal síce kráča na amerických turnajoch ATP Masters Series od víťazstva k víťazstvu, daviscupovému tenisovému tímu Španielska však v štvrťfinálovom súboji proti USA ...

LONDÝN 28. marca (SITA, AP) - Rafael Nadal síce kráča na amerických turnajoch ATP Masters Series od víťazstva k víťazstvu, daviscupovému tenisovému tímu Španielska však v štvrťfinálovom súboji proti USA na tvrdom povrchu Latex-ite vo Winston-Saleme nepomôže. Ako v utorok potvrdila Medzinárodná tenisová federácia (ITF), svetová dvojka a čerstvý štvrťfinalista turnaja v Miami nefiguruje v nominácii nahrajúceho kapitána Emilia Sancheza na duel, ktorý sa uskutoční 6. - 8. apríla. Dôvodom sú Nadalove zdravotné problémy s chodidlom pravej nohy, s ktorou laboroval minulý ročník štyri mesiace. Ťažkosti avizoval Nadal už na turnaji v Dubaji a rozhodol sa postihnuté miesto šetriť na začiatok antukovej sezóny. Zdravotný stav vyradil dvojnásobného a úradujúceho víťaza Roland Garros tiež zo zápasu 1. kola svetovej skupiny proti Švajčiarsku.

Do Severnej Karolíny pricestuje španielska výprava v zložení Tommy Robredo (6. v singlovom rebríčku, 358. v dvojhre), David Ferrer (14./195.), Fernando Verdasco (33./275.) a Feliciano Lopez (84./140.). Patrick McEnroe bude mať k dispozícii to najlepšie: o body z dvojhier by sa mali postarať Andy Roddick (3./265.) a James Blake (8./190.), deblová sobota bude príležitosťou pre dvojičky Mika a Boba Bryanovcov (spoločne 3. priečka v rebríčku dvojhry).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.