Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Španieli menia koncepciu, budú mať jedného kapitána

SITA|Publikované 30. sep 2005 o 16:40

MADRID 30. septembra (SITA) - Španielska tenisová federácia nepredĺžila zmluvy s doterajším kapitánom daviscupového tímu Jordim Arresem a jeho kolegom Juanom Avendaňom. Arrese a Avendaňom mali na lavičke ...

MADRID 30. septembra (SITA) - Španielska tenisová federácia nepredĺžila zmluvy s doterajším kapitánom daviscupového tímu Jordim Arresem a jeho kolegom Juanom Avendaňom. Arrese a Avendaňom mali na lavičke rovnaké kompetencie a španielsky tím priviedli v roku 2004 k celkovému víťazstvu v Davisovom pohári. "Doteraz sme mali fakticky dvoch kapitánov, teraz meníme koncepciu a budeme mať len jedného," vysvetlil zmenu šéf španielskeho tenisu Pedro Muňoz. Novým kapitánom by sa mal stať bývalý skvelý antukár Emilio Sanchez, starší brat Arantxe Sanchezovej-Vicariovej. "Bol to veľký hráč a svoje odovzdal aj v Davisovom pohári. Bola by to určite dobrá voľba. Zatiaľ sme mu však návrh zmluvy nepredložili," povedal Muňoz.

Španieli v roku 2005 nezvládli rolu obhajcov a v 1. kole svetovej skupiny podľahli v Bratislave Slovákom 1:4. V nedávnom barážovom súboji však zdolali Talianov na ich pôde 3:2 a medzi šestnásťčlennou elitou nebudú chýbať ani v budúcom roku. V 1. kole pocestujú do Bieloruska.


Súvisiace články