Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

Spackanú jeseň okorenili Kežmarčania historickým víťazstvom

Dvojciferná nádielka. Kežmarčania rozdrvili Považskú Bystricu 10:2. (Autor: Marek Nemec)
Sportnet|Publikované 22. nov 2013 o 00:00

Dvojciferná výhra nad Považskou Bystricou predstavuje jeden z pokorených míľnikov kežmarských hokejbalistov.

Dvojciferná výhra nad Považskou Bystricou predstavuje jeden z pokorených míľnikov kežmarských hokejbalistov, keďže doposiaľ ešte žiadnemu súperovi nedali desať či viac gólov. Z posledných štyroch zápasov to bolo už tretie vysoké víťazstvo hokejbalového extraligistu z Kežmarku.

KEŽMAROK. Najbližšie mu boli začiatkom novembra u nováčika zo Svidníka, kde MŠK Kežmarok triumfoval výsledkom 9:1. Uplynulú sobotu hostili Kežmarčania súpera v podobe tímu z Považskej Bystrice.

V 2. kole podľahli na Považí 4:3 po predĺžení a odveta im vychádzala už od úvodných minút. Už v 3. minúte rozvlnil sieť Matúš Lipták a keď o 25 sekúnd zvyšoval Jankura na 2:0, bolo všetkým prítomným jasné, kto bude mať dianie na ihrisku pod kontrolou.

Prevahu domácich ešte v závere prvej tretiny korunovali Dejneka a Teplický. Aj druhé dejstvo režírovali kežmarskí hokejbalisti, keď sa postupne presadili Lukáš Svitana, po druhý raz Dejnek a Oravec.

Do záverečnej časti hry zostávalo vyriešiť už len rébus, či strelecká potencia domácim vydrží a padne vytúžená desiatka. Na priepastných 8:0 zvyšoval druhým presným zásahom Libor Teplický, no potom prišli strelecké suchoty.

Radosť z druhého čistého konta pokazil brankárovi Kežmarku Mariánovi Svitanovi v 39. minúte Bušovský, ale už o necelú minútu vykresal nádej na dvojciferný výsledok Patrik Kromka - 9:1.

V čase 40:59 prišla strela z hokejky Braňa Kromku, ktorému sa tak podarilo prispieť k prepísaniu histórie kežmarského extraligového hokejbalu.

V závere zápasu ešte výsledok kozmeticky upravil A. Spál na 2:10 z pohľadu hostí. V tomto kalendárnom roku odohrajú hráči MŠK Kežmarok ešte jeden zápas, a to už zajtra vo Vrútkach.

Štatistika

MŠK Vegomont Kežmarok - Protef Double Team P. Bystrica 10:2 (4:0, 3:0, 3:2)

Góly: 3. Lipták (L. Svitana), 4. Jankura (Dejneka), 13. Dejneka (Bednár), 15. Teplický, 17. L. Svitana (Oravec), 27. Dejneka (Jankura), 29. Oravec (Gally), 33. Teplický (Zwick, Lipták), 40. P. Kromka (L. Svitana, Teplický), 41. B. Kromka (Kopkáš) - 39. Bušovský (Koleno), 44. A. Spál (Pružinský, Čerňan). Vylúčení: 4:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Pred 80 divákmi rozhodoval Kralovič. MŠK Kežmarok: M. Svitana - Bednár, P. Kromka, Mikša, B. Kromka, Majer, Zwick, Kovalčík - Oravec, Gally, Lukáč, Teplický, Lipták, Svitana, Jankura, Kopkáš, Dejneka, Fečunda.