Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

SP tímov v Düsseldorfe - Do finále Švédsko a Rusko

SITA|Publikované 23. máj 2008 o 19:41

DÜSSELDORF 23. mája (SITA) - Do sobotňajšieho finále na 31. ročníku tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku), neoficiálnych MS reprezentačných družstiev ...

DÜSSELDORF 23. mája (SITA) - Do sobotňajšieho finále na 31. ročníku tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku), neoficiálnych MS reprezentačných družstiev mužov pod hlavičkou Asociácie tenisových profesionálov ATP v nemeckom Düsseldorfe, sa zo základných skupín kvalifikovali Švédsko a Rusko.

Severania, ktorí si účasť v záverečnom dueli o celkové prvenstvo vybojovali v zápase Červenej skupiny proti USA už po štvrtkových dvojhrách, budú pri šiestom pokuse bojovať o štvrtý triumf na tomto podujatí (naposledy sa Švédi tešili v roku 1995). Konečným lídrom Modrej skupiny sa stalo v piatok Rusko, ktoré pri rovnakom počte dvoch víťazstiev s Talianskom malo lepší vzájomný zápas (2:1). Rusi čakajú na svoj premiérový primát v rámci SP družstiev, zatiaľ boli "len" trikrát vo finále (v rokoch 2000 - 2002).


Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na 31. ročníku tenisového Svetového pohára tímov (ARAG World Team Cup, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku), neoficiálnych MS reprezentačných družstiev mužov pod hlavičkou Asociácie tenisových profesionálov ATP v nemeckom Düsseldorfe:


MODRÁ SKUPINA:

Rusko - Nemecko 3:0 - konečný výsledok, Rusko postúpilo do sobotňajšieho finále

Piatok:

Dmitrij Tursunov - Nicolas Kiefer 6:4, 3:6, 7:5

Dmitrij Tursunov, Michail Južnyj - Christopher Kas, Philipp Petzschner 7:6 (2), 6:3

Štvrtok:

Igor Andrejev - Philipp Kohlschreiber 6:4, 6:3


Španielsko - Taliansko 1:2 - konečný výsledok

Piatok:

Feliciano Lopez - Simone Bolelli 4:6, 3:6

Marcel Granollers-Pujol, Feliciano Lopez - Simone Bolelli, Potito Starace 4:6, 6:7 (3)

Štvrtok:

David Ferrer - Potito Starace 6:3, 3:6, 6:3


Konečná tabuľka Modrej skupiny:

1. Rusko 3 2 1 6:3 12:9 - postup do finále

----------------------------------------------------------------

2. Taliansko 3 2 1 5:4 13:9

3. Nemecko 3 1 2 3:6 8:13

4. Španielsko 3 1 2 4:5 9:11

Legenda: poradie, krajina, počet zápasov, víťazstvá, prehry, skóre jednotlivých duelov, sety.


ČERVENÁ SKUPINA:

USA - Švédsko 0:3 - konečný výsledok, Švédsko postúpilo už po štvrtkových dvojhrách do sobotňajšieho finále

Piatok:

Wayne Odesnik, Bobby Reynolds - Robert Lindstedt, Robin Söderling 1:6, 2:6

Štvrtok:

James Blake - Robin Söderling 7:5, 3:6, 0:6

Bobby Reynolds - Thomas Johansson 3:6, 6:2, 3:6


Argentína - Česko 2:1 - konečný výsledok

Piatok:

Lucas Arnold Ker, Sebastián Prieto - Tomáš Berdych, Pavel Vízner 7:6 (3), 6:3

Štvrtok:

Guillermo Caňas - Tomáš Berdych 2:6, 6:3, 3:6

Juan Ignacio Chela - Michal Tabara 6:0, 6:4


Konečná tabuľka Červenej skupiny:

1. Švédsko 3 3 0 8:1 16:6 - postup do finále

--------------------------------------------------------------

2. USA 3 2 1 4:5 10:12

3. Argentína 3 1 2 4:5 10:10

4. Česko 3 0 3 2:7 7:15

Legenda: poradie, krajina, počet zápasov, víťazstvá, prehry, skóre jednotlivých duelov, sety.


Sobotňajší záverečný program:


Finále (začiatok o 12.00 h): Rusko - Švédsko

Michail Južnyj - Robin Söderling

Igor Andrejev - Thomas Johansson

štvorhra

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.