Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Sp. Podhradie Poprad 1:3 (0:1)

Sportnet|Publikované 24. sep 2006 o 22:00

Sp. Podradie - Pod Spišským hradom sa hral svižný futbal s množstvom vzruchu pred obidvoma bránami. Už v 3. min. kopali domáci priamy kop, Žiga

nemieril presne. O päť minút neskôr opäť Žiga vnikol do pokutového územia, jeho nepríjemnú strelu v poslednej chvíli popradský obranca zblokoval. Hostia prvýkrát pohrozili po desiatich minútach hry, po centri úplne voľný Kšenzakovič bez prípravy prestrelil. V 14. min. nastal závar pred bránkou hostí, obranca si prudký center takmer zrazil do vlastnej brány. Po úvodnej štvrťhodine sa Poprad dostal do optickej prevahy, do vyložených šancí sa ale nedostávali. V stopercentnej šanci sa ocitol domáci Jančár v 20. min., vnikol do šestnástky, no netrafil bránu. O minútu na to sa zastreľoval Šimšaj, z dvadsiatich metrov triafal vedľa Ďuricovej brány. V 26. min. v ťažkej pozícii hlavou mieril krížom vedľa brány hosťujúci Kočiš. V 29. min. domáci zahrávali roh, po ňom sa Poprad dostal do rýchleho protiútoku, po ktorom spoza šestnástky zakončoval strelou do šibenice opäť Kočiš, Ďurica loptu efektne vyrazil. Domáci Glevický sa šikovne zvrtol vnútri pokutového územia, z otočky však nedal. Tesne pred prestávkou si z 20 metrov posunul loptu Kočiš a parádnou strelou do šibenice otvoril skóre stretnutia 0:1. Hneď po výmene strán si na hranicu pokutového územia naviedol loptu Matfiak a krížnou strelou vyrovnal. Po hodine hry hlavičkoval v páde domáci Žiga tesne vedľa tyče. O minútu na to napodobnil strelca domácich Matfiaka hosťujúci Šimšaj a takisto sa nemýlil 1:2. Spišské Podhradie vrhlo všetky sily do útoku, v záverečnej pätnásťminútovke si vytvorili územnú prevahu, ale všetky ich strely Frank kryl aj s pomocou obrancov. Minútu pred koncom, keď už hralo Spišské Podhradie vabank so snahou vyrovnať, potiahol po čiare loptu Ondruš, vnikol do pokutového územia a sám pred brankárom stanovil konečný výsledok na 1:3 pre Poprad.

Góly: 47. Matfiak 43. Kočiš, 60. Šimšaj, 89. Ondruš. ŽK: Pazúr, Gajan (obaja Poprad). Pred 400 divákmi rozhodoval Čech-Špirek. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica - Mišenčík, Ferenc, Sedlačko, Jančár, Barbuščák, Žiga, Matfiak, Krendželák (75. Kašper), Komara, Glevický. POPRAD: Frank - Rataj, Kubičko (88. Hanzuš), Šimšaj, Polakovič, Pazúr, Krišanda, Kočiš, Pitoňák (90. Compeľ), Kšenzakovič (63. Gajan), Ondruš