Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Sp. Nová Ves - Domaňovce už nechcú byť druhí

Sportnet|Publikované 22. jan 2009 o 23:00

Novým predsedom klubu je Štefan lisoňŤažko skúšaným klubom za posledné roky bol OŠK Domaňovce. Po novom nesie klub názov ŠK 1951 Sp. Nová Ves -

Novým predsedom klubu je Štefan lisoň

Ťažko skúšaným klubom za posledné roky bol OŠK Domaňovce. Po novom nesie klub názov ŠK 1951 Sp. Nová Ves - Domaňovce, len aby mohol hrať v súťažiach riadených Spišským oblastným futbalovým zväzom. Geograficky totiž patrí obec pod okres Levoča.

Nový predseda

Cez víkend sa v Domaňovciach uskutočnila výročná členská schôdza. Okrem pozitívneho bilancovania futbalisti volili aj nový výbor. Na poste šéfa klubu Štefana Gondu vystriedal Štefan Lisoň.

"Hlavným cieľom výročnej členskej schôdze bola voľba nového výboru. Zvolila sa nová kontrolná komisia. Ďalším bodom schôdze bolo zhodnotenie futbalového roka 2008," povedal nový predseda ŠK 1951 Sp. Nová Ves - Domaňovce Štefan Lisoň a pokračoval:

"Keďže ešte v sezóne 2007/2008 sme mali v súťaži zaradených aj žiakov, ako prvé sa zhodnotili ich výsledky. Následne tréneri dorastu a A - mužstva zhodnotili činnosť svojich zverencov. U dorastencov boli negatívne ohlasy na ich nevýrazné výsledky v záverečných štyroch jesenných kolách, kde veríme v nápravu."

Postup a žiaci

V II. triede majstrovstva SOFZ dospelých zimujú Domaňovčania na prvom mieste. Pred svojimi prenasledovateľmi majú sľubný náskok - Richnavčanom sa po skončení sezóny odrátavajú body a Spartak Bystrany na nich stráca štyri body.

1.Domaňovce 13 10 2 1 51:18 32

2.Richnava 13 9 2 2 31:16 29

3.Spartak Bystrany 13 9 1 3 34:17 28

4.Slovinky 13 6 2 5 26:24 20

"Už nechceme byť stále druhí. Každý nás považuje za favoritov, my to však hovoríme potichu. Zďaleka nie je koniec sezóny a čaká nás ešte veľa zápasov. Keď už hovoríme o cieľoch, jedným z nich je vytvorenie družstva prípravky v spolupráci s miestnym centrom voľného času a do budúcnosti chceme opäť prihlásiť do súťaže žiakov," uviedol predseda klubu.

Zimná príprava

Jarná časť súťažného ročníka 2008/2009 bude nesmierne náročná a dramatická. Len kvalitne zložené mužstvo a dobre pripravené môže pomýšľať na celkový triumf.

"V nedeľu sa začala zimná príprava. Hrajúcim trénerom je naďalej Vladimír Kusy a jeho asistentom bude Michal Kapusta. Pre väčšinu chlapcov bol dobrou zimnou prípravou hokej na našom klzisku, ktoré je hneď vedľa futbalového ihriska. Využívať chceme aj novozriadenú posilňovňu v centre voľného času," dodal Štefan Lisoň.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.