Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

SP MFK Rožňava rozbieha prípravu

Sportnet|Publikované 16. júl 2008 o 22:00

KÁDER SA POMALY FORMUJELetná príprava sa pre futbalistov SP MFK Rožňava začala utorok minulý týždeň. Hneď na druhý deň privítali doma Lokomotívu

KÁDER SA POMALY FORMUJE

Letná príprava sa pre futbalistov SP MFK Rožňava začala utorok minulý týždeň. Hneď na druhý deň privítali doma Lokomotívu Košice a cez víkend získali prvenstvo na turnaji v Gemerskej Polome. V kádri sa toho zatiaľ veľa nezmenilo, akurát že pribudli dorastenci.

ROŽŇAVA. Po úspešnej záchrane, keď v jarnej tabuľke skončili rožňavskí futbalisti na treťom mieste, dostali hráči chvíľu na regeneráciu. Po necelých štyroch týždňoch sa začala príprava. Prvé stretnutie bolo v utorok 8. júla a hneď na druhý deň ich čakal prípravný zápas s Lokomotívou Košice. V ňom síce prehrali, ale v nerozhodnom prvom polčase dokázali so súperom držať krok.

Káder

Z kádra, ktorý vybojoval na jar záchranu, určite odíde M. Vido, ktorý sa vracia do Vyšnej Slanej. S dvojicou košických posíl B. Sokolim a P. Slichom ešte budú rokovania. "Chceme to doriešiť do konca mesiaca," uviedol prezident SP MFK Ľubomír Hlaváč. Rožňavčania by ich radi videli vo svojich radoch aj v jesennej časti. Z polročného pôsobenia v Banskej Bystrici sa vrátil obranca Z. Breuer a z Krh. Podhradia by sa mal vrátiť M. Mészner. Na polomskom turnaji okrem stabilných hráčov "áčka" dostali priestor aj dorastenci, ktorí sa postupne budú zapracovávať do zostavy. S mužstvom sa pripravuje aj odchovanec B. Kuzma, ktorý pôsobí na Cypre a rozohráva sa po zranení. O tom, či sa objaví aj v majstrovských zápasoch, môžeme len špekulovať.

Očakávajú pomoc

"Káder potrebujem doplniť o jedného útočníka i obrancu, no o menách je ešte predčasné hovoriť. Nie je to doriešené," uviedol vedúci mužstva Ladislav Korfanta. Na konci minulého ročníka sa objavili informácie o odstúpení súčasného prezidenta. "Chcel som odstúpiť, ale zmenilo sa to a vedenie zostáva po starom. Rozbehli sme rokovania s mestom Rožňava. Stretli sme sa už štyrikrát a máme prisľúbenú finančnú pomoc. Uvidíme, nakoľko dodržia slovo, pretože nám podpora chýba," uviedol Ľ. Hlaváč a dodal: "Ak by to malo byť tak ako na jar, tak by sa chod klubu dal ťahať len veľmi ťažko. Máme prísľub primátora o navýšení rozpočtu."

Okrem finančných problémov sa objavili aj ďalšie. Avizovaný odchod trénera D. Polláka od prvoligových starších žiakov i snaha posilniť trénerské posty pri dorasteneckých mužstvách vyvoláva vedeniu vrásky na čele. "Mali sme záujem o dvoch kvalitných trénerov, no pán Košuth dal prednosť Turni," uviedol Ľ. Hlaváč. Príchod J. Baltu je stále otvorený.

Nabitý úvod

Zdá sa, že presun hracieho dňa na sobotu sa Rožňavčanom osvedčil, a preto aj v novom ročníku budú hrávať v tomto termíne v úradnom hracom čase. Prvé domáce stretnutie tak odohrajú 9. augusta, keď privítajú nováčika z Veľkého Folkmára.

Úvod sezóny bude všeobecne pre mužstvá náročný. V priebehu dvoch týždňov ich čakajú štyri kolá. Okrem spomínaného zápasu s Veľkým Folkmarom, všetky ostatné zohrajú na pôde súperov. Začnú na ihrisku bývalého treťoligistu z Královského Chlmca, v treťom kole nastúpia proti "béčku" Moldavy n/B, a potom ich čaká Haniska. "Ťažko povedať, či je to výhoda, alebo nie. Výhoda to bude, ak vonku zabodujeme. Ak nie, prejaví sa to na postavení v tabuľke," podotkol L. Korfanta.

V príprave budú Rožňavčania pokračovať zápasmi - 20. júla privítajú doma Moldavu n/B, 23. júla nastúpia proti Tisovcu. Poslednú júlovú sobotu ich čaká turnaj v Dedinkách. Celú letnú prípravu by mali uzavrieť zápasy s Revúcou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.