Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Southgate doprial Némethovi gól, Angličanom body

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Oddielovým kolegom Szilárda Németha je skúsený defenzívny harcovník Gareth Southgate. Tridsaťdvaročný rodák z Watfordu začal pritom v

materskom Crystal Palace hrávať v zálohe, v roku 1994 prestúpil za 2,5 milióna libier do birminghamskej Aston Villy a práve vo Villa Parku začal hrávať na poste stredného obrancu. Odtiaľ pred štartom ročníka 2000/2001 prestupoval do ambiciózneho Middlesbrough, a to za zaujímavých 6,5 milióna libier. V reprezentácii Anglicka utkvel v pamäti azda najviac na Euro 96, najprv výbornými výkonmi, potom tým, že jeho nepremenená penalta v semifinálovom rozstrele proti Nemecku posunula do finále Bierhoffa a spol. Southgate chcel dokonca s reprezentáciou skončiť, nakoniec bol v Hoddleho kádri pre MS 1998. Hoddleho nástupca Kevin Keegan sa v defenzíve spoliehal skôr na duo z Arsenalu, na Martina Keowna a Tonyho Adamsa, za Erikssona je však stabilnou oporou opäť Southgate. V septembri v príprave proti Portugalsku nastúpil na svoj 50. zápas v drese Anglicka, po tom 51. stretnutí, na Tehelnom poli, sme mu položili pár otázok. Tie naše už boli možno sté v poradí, Gareth Southgate však v sobotu neodbil nikoho...

*****

Čo hovoríte na samotný zápas?

"Bolo to až nečakane ťažké a z našej strany vydreté. Pritom sme vedeli, že Slováci budú bojovať ako o život. Hrali naozaj dobre, najmä v prvom polčase, keď sa ľahšie vyrovnali s ťažkými podmienkami a neuveriteľne náročným terénom."

A dali gól, viedli dlho 1:0 a ten gól dal Szilárd Németh. Čo vy na to?

"Krátko predtým sme sa rozprávali, to bolo pri tom, ako malo Slovensko veľkú šancu... Hovoril mi, že už nám to tam skoro padlo. A keď dal gól Németh? Jasné, napadlo mi, že ten gól dal môj klubový spoluhráč a že je to dosť paradoxné. Navyše, keď som v tej situácii, z ktorej skóroval, bol i ja. A to mal i ďalšie možnosti. Musím povedať, že Szilárd hral veľmi dobre, aj teraz ukázal svoje umenie, myslím, že vôbec, celú túto sezónu by mohol hrať dobre, má to dobre naštartované. Po ťažkej prvej sezóne, keď býval zranený, si v Middlesbrough zvykol, teraz už patrí k oporám."

Po zápase ste spolu hovorili?

"Hovorili sme krátko, ja som mu povedal, že to bolo dobré a že to vyšlo tak, ako sme si želali. On dal gól, my sme vyhrali."

Aký je váš vzťah k nemu a vôbec vzťah ostatných Middlesbrough ku slovenskému útočníkovi?

"Za spoluhráčov i divákov v Middlesbroughu môžem povedať, že s ním veľmi dobre vychádzame, je to veľmi dobrý chlapec a všetci ho máme radi. Budeme ho mať aj naďalej, hoci nám dal ten gól."

Vráťme sa ešte ku zápasu. Ako vám bolo, keď Anglicko prehrávalo?

"Inkasovali sme gól, napriek tomu sme sa snažili nepodľahnúť nervozite a hrať s chladnou hlavou.

V prvom polčase sme sa zbytočne skoro zbavovali lopty, v tom druhom sme sa trochu preskupili a hrali sme pokojnejšie."

Keď anglický tím vyrovnal, už to asi bolo lepšie.

"Po vyrovnávajúcom góle sa hra viac otvorila. Na útočnej polovici sme mali čas aj priestor, ktorý výborne vytváral najmä Emile Heskey. To, že sme dokázali v ťažkých podmienkach proti silnému súperovi zmazať jednogólové manko a napokon zvíťaziť, dokazuje vnútornú silu tohto kolektívu."

V stredu hráte s Macedónskom.

"Tri body z Bratislavy musíme potvrdiť v tomto zápase, to je náš jediný cieľ."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.