Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Soták odchádza do Holandska

Sportnet|Publikované 29. júl 2008 o 00:00

VK Chemes Humenné hľadal v uplynulej sezóne k Miroslavovi Mattovi na post nahrávača minimálne na rok partnera. Podarilo sa to v osobe Stanislava

Sotáka, ktorý prišiel z Prešova.

HUMENNÉ. Volejbalové predstavy sa Stanovi Sotákovi do bodky naplnili. Vo farbách VK Chemes sa pričinil o zisk historicky prvého titulu, po úspešnej sezóne si našiel zahraničný angažmán.

Od majstra k majstrovi

Nie však hocaký. Od slovenského majstra prechádza k holandskému! O služby 24-ročného nahrávača prejavil záujem Piet Zoomers/D Appeldoorn. "Bol som v Holandsku na súkromnej návšteve a dozvedel som sa, že Appeldoorn hľadá druhého nahrávača. Bol som sa na tréningu ukázať, trénerom som potom zaslal svoje herné DVD a vzišla z toho zmluva na jeden rok," opísal odchod do krajiny tulipánov dnes už bývalý nahrávač chemesákov.

Prvýkrát legionárom

Zahraničný angažmán je pre každého športovca veľkou výzvou, o to viac, ak sa jedná o úplne prvú skúsenosť. "Viem, že jednotkou na poste nahrávača je skúsený 34-ročný holandský volejbalista. V klube budem pravdepodobne jediným legionárom, v holandskej A-league je celkovo málo cudzincov, tak najviac desať. Zo Slovákov v nej bude pôsobiť ešte reprezentant Janušek. Na účinkovanie v novom prostredí sa teším, súťaž je kvalitná, podmienky oveľa lepšie ako na Slovensku. Je to prostredie, v ktorom môžem výkonnostne napredovať," podotkol Stanislav Soták.

Pomôže chemesákom

O dva mesiace sa chemesáci môžu so "Sotym" opäť stretnúť. V prvom kole Challenge cupu si totiž zmerajú sily s AB Lycurgus Groningen, v uplynulej sezóne štvrtým celkom holandskej A-league. "Prípravu začíname 8. augusta, možno odohráme nejaký prípravný zápas aj s týmto súperom. Po informáciách budem pátrať, chcem Humenčanom pomôcť," dodal Stano Soták.

Súvisiace články